Kosminės bakterijos – naujas energijos šaltinis

2012-02-23

Bakterija, dažniausiai aptinkama 30 kilometrų virš žemės paviršiaus, yra aukšto efektyvumo elektros generatorius, rašoma American Chemical Society‘s Journal of Environmental Science and Technology. „Bacillus stratosphericus“ – stratosferos mikrobas ir pagrindinis naujo Newcastle universiteto inžinierių sukurto biofilmo komponentas.

Mokslininkai energijos generavimą tyrė izoliuodami 75 skirtingas bakterijų rūšis ir kiekvieną iš jų tirdami su mikrobinio kuro elemento sistema (MFC). Išrenkant geriausias bakterijų rūšis ir maišant jas tarpusavyje, mokslininkai sukūrė dirbtinį biofilmą, kurio energijos išdava padvigubėjo nuo 105 vatų kubiniam metrui iki 200 vatų kubiniam metrui. Nors ši išdava yra maža, jos užtektų įžiebti elektros lemputę. Tarp šių „super“ bakterijų buvo rastas „B. Stratosphericus“, – mikrobas, kuris dažniausiai yra aptinkamas atmosferoje, tačiau atmosferos ciklo metu patenka į žemę.

„Mes maišėme įvairias mikrobų rūšis tam, kad sukurtume biofilmą, kuris daug efektyviau gamina elektrą. Tai pirmas atvejis, kai mikrobai yra tyrinėjami tokiam tikslui“, – teigė mokslininkai. Tačiau mikrobų naudojimas energijos gamybai nėra nauja idėja, ši koncepcija buvo naudojama nešvaraus nutekamojo vandens veikloje. Mikrobinio kuro elemento veikimo principas panašus į baterijos, jis naudoja bakteriją tam, kad paversti organinį mišinį į elektrą, šis procesas dar yra žinomas kaip bio-katalizinė oksidacija. Biofilmas (arba „dumblas“) – dengia MFC elektrodus ir kai bakterija maitinasi, gaminasi elektronai, kurie patekę į elektrodus gamina elektrą.

Parengė: Martynas Vaičekauskas

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...