Šiaurės Korėjos bandymas iškelti į orbitą savo palydovą baigėsi nesėkme: raketa su palydovu sprogo netrukus po pakilimo, jos nuolaužos nukrito tarptautiniuose vandenyse.
Pietų Korėjos naujienų agnetūra „Yonhap“ pranešė, kad 90 tonų raketa „Unha-3“ iš Šiaurės Korėjos šiaurės vakaruose esančio Sohae palydovų leidimo centro pakilo penktadienį, balandžio 13 d. 7.39 val. vietos laiku. P. Korėjos gynybos ministerijos atstovų teigimu, netrukus po pakilimo raketa sprogo, subyrėjusi į maždaug 20 fragmentų, kurie nukrito į tarptautinius vandenis į vakarus nuo P. Korėjos krantų. Sprendžiant iš „Unha-3“ trajektorijos raketa turėjo skristi virš Geltonosios jūros į vakarus nuo P. Korėjos ir į rytus nuo Filipinų.
Š. Korėjos valstybinė Centrinė naujienų agentūra nepaskelbė jokio pranešimo apie raketos paleidimą ir galimą jos gedimą. Kovo mėnesį šios šalies atstovai buvo pranešę, kad „Unha-3“ raketa iškels į orbitą palydovą „Kwangmyongsong-3“, skirtą pažymėti 100-osioms Š. Korėjos įkūrėjo Kim Il Sungo ( Kim Ir Seno) gimimo metinėms.
Nors Šiaurės Korėjos oficialūs atstovai tvirtino, kad šio palydovo paleidimas yra taikios šios šalies kosminės programos dalis, nemažai šalių, įskaitant P. Korėja, Japoniją ir JAV, pasmerkė tokį ketinimą tvirtindamos, kad taip bandoma užmaskuoti tolimojo nuotolio raketų bandymus.
„Unha-3“ yra maždaug 30 metrų aukščio trijų pakopų raketa, varoma skystojo kuro varikliais. Tai jau nebe pirmas nesėkmingas jos bandymas pakilti į kosmosą. 2009 m. balandį jai nepavyko iškelti į orbitą Žemės palydovo. Nors Š. Korėjos žiniasklaida tuomet tvirtino, kad palydovas buvo paleistas sėkmingai, JAV žvalgybos duomenimis raketa nukrypo nuo kurso dar neatsiskyrus antrajai ir trečiajai pakopai ir nukrito į Ramųjį vandenyną.
Pirmąjį nedidelį palydovą Š. Korėja bandė iškelti dar 1998 metais, tačiau ir šis bandymas baigėsi nesėkmingai.