Sirija, kaip ir Mubarako Egiptas 2011 m. revoliucijos sumaištyje, šių metų liepos 20 d. 40 minučių visiškai nutraukė su pasauliu interneto ryšį. Nežinoma, ar ryšys nutrūko dėl trumpalaikės diversijos ar taip nutiko dėl Prezidento Basharo al Assado į karą įsitraukusios administracijos, repeticijos visiškai išjungti skaitmeninį ryšį.
Šiuo išjungimu pabrėžiama kritinė kibernetinės erdvės svarba šiuolaikinėse kovose dėl valdžios. Internetiniame pranešime, kurį pateikė interneto ryšio analitikas Renesysas iš Mančesterio (Naujasis Hampšyras), sakoma, kad visi 61 internetiniai tinklai, nutiesti per valstybinę Sirijos telekomo organizaciją STE buvo atjungti nuo kelvados lentelės, taip veiksmingai atjungiant didžiąją Sirijos dalį nuo internetinio ryšio nuo 16.32 iki 17.12 val.
Vis dėlto penki Sirijos interneto tinklai, kuriuos valdo tarptautinė korporacija „Tata“, nebuvo atjungti. Pasak Renesyso, akys krypsta į al Assadą, nes apgavikiškas šifravimo įrankis, naudojamas „Tata“ tinkluose, specialiai nutaikytas į Sirijos opozicijos aktyvistus.
Šis atjungimas įsidėmėtinas, nes iki šio įvykio Sirijos tinklų jungiamumas buvo gana stabilus. Kaip praneša „New Scientist“, al Assado administracija, priešingai Egiptui ir Tunisui, žino interneto vertę sekant savo priešus, todėl priešinosi primygtinam siūlymui atjungti ryšius. Visgi bombardavimo metu žuvus opozicijos gynybos ministrui, tai gali būti ženklas, kad ši strategija bus pakeista.