Kodėl leopardai turi taškuotą kailį, o tigrai juostuotą? Rudyard Kipling teigia, kad tai įvyko dėl leopardo persikėlimo į kitą aplinką,
pilną medžių, krūmų, dryžių, šešėlių, bet ar yra šioje versijoje tiesos?
Mokslininkai iš Bristolio universiteto ištyrė skirtingus kūno ženklus 35 rūšių laukinių kačių norėdami suprasti, kas skatina tokių gražių ir intriguojančių evoliucijos kitimų raidą. Jie užfiksavo išsamius kačių išvaizdos skirtumus ir susiejo su matematiniais rašto vystymosi modeliais.
Mokslininkai atrado, kad katės gyvenančios tankiose vietose, medžiuose, ir aktyvios kai aplink mažai šviesos, yra labiausiai linkusios turėti sudėtingų raštų ir modelių išvaizdą. Sudėtingi raštai vystėsi dėl maskuojančio poveikio. Evoliucinės istorijos analizė rodo, kad raštai gali labai greitai susiformuoti ir taip pat greitai išnykti.
Tyrimas taip pat paaiškina kodėl juodieji leopardai yra paplitę, o gepardai ne. Skirtingai nei gepardai, leopardai gyvena įvairiose vietose ir turi įvairius kailių raštus.
Tyrime pabrėžiama, kelios kačių rūšys turi vertikalias juostas. Iš 35 egzaminuotų rūšių, tik tigrai turi vertikaliai pailgus raštus ir tai visiškai nesusiję su jų gyvenamosiomis vietomis. Tačiau tigrai, atrodo, yra puikiai užsimaskavę, todėl kyla klausimas: kodėl vertikalios juostos nėra paplitusios tarp kitų kačių rūšių ar žinduolių.