Rinkoje pasirodžius lankstiems saulės elementams inžinieriai ir verslininkai ėmė galvoti jų praktinio pritaikymo galimybes. Kol civilinėms reikmėms kuriami įvairūs prototipai, kariškiai jau perėjo ir prie realių bandymų lauko sąlygomis.
JAV armija testuoja daugybę lanksčių, nešiojamų ir lengvų saulės energiją generuojančių gaubtų ir palapinių tipo technologijų, kurios suteiktų galimybes dislokuoti kilnojamas ir eksportuoti pritaikytas elektros energiją generuojančias sistemas.Jos leistų įkrauti akumuliatorius, kompiuterius bei kitus elektronikos prietaisus ir atsisakyti įprastinių, iškastinį kurą naudojančių generatorių. Tuo pačiu tokie elementai yra patogūs transportavimui ir pakankamai atsparūs išorės poveikiui.
Kariškiai tikisi, jog lankstūs fotogalvaniniai elementai bus ideali alternatyva sunkiems generatoriams, kuriems papildomai tenka vežti kurą. Net jei generuojamos elektros energijos ir nepakaktų didelių dalinių poreikiams, tačiau tai gali išspręsti mobilių kovinių vienetų energijos tiekimo klausimus.
Šiuo metu armija testuoja 3 skirtingas technologijas: „TEMPER fly“, „QUADrant“ ir „Power Shade“. „TEMPER Fly“ technologija yra pajėgi generuoti 800 W galią. „QUADrant“ yra mažesnis variantas nei „TEMPER Fly“ ir gali sugeneruoti apie 200 W energiją. Tuo tarpu „Power Shade“ turi įvairių galimybių ir gali sugeneruoti iki 3 KW elektros energijos.
Jei bandymų rezultatai bus sėkmingi, ateityje panašios palapinės tikriausiai atsiras ir civilinių prekių parduotuvėse.