Kaip veikia saulės baterijos

2011-09-26

Tikriausiai daugelis matė skaičiuotuvus su saulės baterijomis – tai įrenginiai, kuriems niekada neprireiks baterijų, o kai kuriais atvėjais, šie įrenginiai net neturi išjungimo mygtuko. Jei nepritrūktų šviesos, atrodo, kad jie veiktų amžinai. Tikriausiai matėte ir didesnius saulės elementus, sumontuotus ant įspėjamųjų kelio ženklų, telefono būdelėse ar automobilių aikštelėms apšviesti naudojamuose šviestuvuose.

Nors šie didesni elementai nėra tokie dažni, kaip sumontuoti skaičiuotuvuose, jie yra ir juos nesunku pastebėti, jei tik žinosime, kur ieškoti. Tiesą sakant, fotoefektas, nuo 1958 m. daugiausia naudotas kosmose elektra aprūpinti palydovus, yra naudojamas vis plačiau ir ne tokiose egzotinėse srityse. Technologija skverbiasi į visus naujus įrenginius, nuo paprasčiausių saulės akinių iki elektromobilių įkrovimo kolonėlių.

Viltis, kad prasidės „Saulės evoliucija“ gyvuoja jau kelis dešimtmečius – tikimasi, kad vieną dieną galėsime pilnai naudotis nemokama saulės energija. Tai iš tiesų gundo, nes saulėtą dieną iš vieno kvadratinio metro galėtume išgauti 1000 W energijos.

Saulės baterijos kitaip yra vadinamos fotoefekto baterijomis. Jos pagamintos iš medžiagų, vadinamų puslaidininkiais. Apšvietus puslaidininkius saulės šviesa, pastaroji priverčia elektronus judėti. Tokiu būdu yra indukuojama elektros srovė.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (2 votes, average: 3.00 out of 5)
Loading...