Daugelį metų mokslininkai žinojo, kad elektrinis laukas gali kontroliuoti magnetinį lauką ir atvirkščiai. Šiuo atveju, elektrinis laukas visuomet išlieka vienalytis, tačiau mokslininkai atrado, kad ir spiralinis elektrinis laukas gali valdyti magnetinį lauką. Šį reiškinį jie vadina magnetoroidiniu reiškiniu.
Vienalyčiu elektros lauku vadiname tokį lauką, kuriame elektrinio lauko stipris visose vietose yra vienodas. Kintantis magnetinis laukas pagal Maksvelo-Faradėjaus lygtį gali sukurti elektrinio lauko spirales, tačiau vienalyčiame lauke tai nevyksta.
Atliktų simuliacijų metu, tyrėjai spiraliniu elektriniu lauku paveikė bismuto oksido daleles, turėjusias magnetinių savybių. Buvo atrasta, kad spiralinis elektrinis laukas gali valdyti tiek magnetinio lauko stiprį, tiek kryptį.
Simuliacijos taip pat parodė, kad šis efektas atsiranda tada, kai sąveikauja skirtingi komponentai: magnetiniai dipoliai, elektros ritės ir deguonies oktaedro jungtys.
Tyrėjų teigimu, kai kurie atradimai yra stebinantys ir netikėti. Anksčiau niekada nebuvo atrasta tokia sūkurių priešprieša feroelektrikuose. Šis atradimas taip pat svarbus tolimesniams feromagnetikų tyrimams.
Jei pavyktų pilnai perprasti magnetoroidinį reiškinį, mokslininkai galėtų geriau panaudoti elektros lauką magnetizmui kontroliuoti. Tai gali būti plačiai taikoma praktikoje, pavyzdžiui, bus galima sukurti naujus atminties įrenginius, kurių talpa bus milžiniška.
Šio reiškinio atradimas gali atverti duris naujiems magnetoelektrikų tyrimams. Tai nebūtų įmanoma, jei nebūtų išvystyta tokia mokslo šaka kaip nanoinžinerija.