Kas nutiktų, jei būtų įmanoma pragręžti kiaurai žemės rutulį ir įšokti į šią skylę? Nors žemėje to padaryti neįmanoma, tai padaryti įmanoma mėnulyje. Mėnulio branduolys yra šaltas ir jame nėra nei vandenynų, nei gruntinių vandenų, kurie viską galėtų sugadinti. Be to, mėnulis neturi atmosferos, todėl tokiame tunelyje būtų absoliutus vakuumas, kuris nesudarytų jokio aerodinaminio pasipriešinimo.
Įsivaizduokite, kad tunelis mėnulyje yra 7 metrų skersmens. Vienoje pusėje būtų kopėčios. Jei liptumėme kopečiomis žemyn, pastebėtumėme, kad mūsų svoris mažėja. Gravitaciją sukelia objektai, traukiantys vienas kitą savo mase. Leidžiantis vis giliau, didesnė mėnulio masė liktų virš mūsų, todėl gravitacija keltų mus į viršų. Atsidūrus mėnulio centre, aplink mus esanti mėnulio masė būtų visur vienoda, todėl jos poveikis išnyktų ir mes taptume besvoriai.
Jei tiesiog šoktume į tunelį ir kristume, kol pasiektume mėnulio branduolį mūsų greitis didėtų. Praskriejus jį greitis imtų mažėti. Mes sustotumėme pasiekus kitą tunelio galą ir pradėtume kristi kita kryptimi. Taip mes svyruotume amžinai.
Jei tai būtų įmanoma padaryti žemėje, būtų daug lengviau keliauti. Žemės skersmuo siekia 12700 kilometrų. Jei sugebėtume prasigręžti tiesiai per žemės centrą ir tunelyje sukurti vakuumą, bet kas, ką įmestume į vidų, kitą galą pasiektų vos per 42 minutes.