Pirmą kartą pademonstruota sąveika tarp beždžionės ir virtualaus kūno. Tyrimo metu dvi beždžionės išmoko vien smegenimis pajudinti ekrane esančią virtualią ranką.
Nejudindamos jokių kūno dalių, beždžionės pasinaudodavo elektriniu smegenų aktyvumu ir pajudindavo virtualią ranką, kuria parodydavo į ekrane esantį atvaizdą.
Nors tyrime naudoti atvaizdai vizualiai buvo identiški, jie turėjo skirtingą struktūrą, kurią galėjo aptikti tik gyvūnai, naudojantys virtualią ranką. Šis tyrimas parodė, kad beždžionės sugeba jausti objektus, o ne tik rinktis juos atsitiktinai.
Objektų struktūra buvo perteikta elektrinių signalų konfigūracija, kuri buvo siunčiama į beždžionių smegenis. Trys skirtingos elektrinės konfigūracijos buvo susietos su ekrane matomais vaizdais.
Dėl to, kad realiai nebuvo judinama jokia kūno dalis, mokslininkai teigia, kad tai padės pacientams su stuburo smegenų pažeidimais greičiau atgauti judėjimo galimybę bei atstatyti liečiamuosius pojūčius.
Tai yra pirmasis bandymas, kuriame smegenys tiesiogiai sąveikauja su kompiuteriu ne tik siųsdamos signalus, tačiau ir juos gaudamos.
Tikimasi, kad ši technologija padės greičiau atsigauti žmonėms, kurie yra praradę visus pojūčius ir negali pajudėti. Mokslininkai teigia, kad ši technologija atstoja tą informacijos stoką, kurią turėtume gauti per odą.
Taip pat teigiama, kad panaudodami šią technologiją, mokslininkai galės judėjimo negalią turinčius žmonės aprūpinti robotine technika, kuri leis jiems judėti ir bus valdoma vien smegenų siunčiamais signalais.