Perprogramuotos pacientų kamieninės ląstelės vieną dieną gali būti panaudotos to paties paciento ligoms gydyti, tačiau mokslininkai baiminasi, kad ląstelėse vykstanti mutacija yra sukeliama būtent šiuo metu vykdomo perprogramavimo. Naujausia kamieninių ląstelių analizė parodė, kad tokie teiginiai yra nepagrįsti.
Tyrėjai parodė, kad standartiniu ląstelių perprogramavimo būdu gali būti sukurtos labai stiprios kamieninės ląstelės, kuriose DNR mutuoja labai nežymiai. Mutacijos sukelia pavojingus ląstelės pokyčius: vėžinių ląstelių atsiradimą.
Ląstelių perprogramavimas pirmą kartą buvo pademonstruotas 2006 metais.
Perprogramavimo metu į paprastas, nekamienines ląsteles yra įdedami keturi nauji genai, kurie ląstelę paverčia kamienine.
Šios ląstelės gali būti panaudojamos pažeistų audinių atstatymui. Dėl tos priežasties, kad jos yra sukurtos iš to paties organizmo ląstelių, jos nesukuria neigiamo imuninės sistemos atsako.
Naujausių tyrimų metu buvo nustatytas labai aukštas perprogramuotų ląstelių mutacijos lygis, dėl to manyta, kad tai sukelia ląstelių perprogramavimas. Vis dėlto, atlikus išsamesnius tyrimus nustatyta, kad perprogramavimas mutacijas sukelia tik labai retais atvėjais.