Naudojant elektrinį lauką, skysta medžiaga paversta kieta.

2011-10-13

Fizikai atrado, kad veikiami pakankamai didelio elektrinio lauko, kai kurių medžiagų skysčio lašeliai sukietėja esant tokiai pačiai temperatūrai bei slėgiui. Ši elektrinio lauko indukuota transformacija yra vadinama elektrokristalizacija.

Neveikiant elektriniam laukui, skysčio lašeliai yra sferos formos, tačiau jiems perėjus per elektrinį lauką lašeliai tampa adatos formos. Tyrimas buvo atliktas su formamidu.

Atradimas buvo padarytas atlikus molekulinės dinamikos simuliacijas. Fizikai tyrė formamido nano lašelius, paveiktus kintančio stiprumo elektrinio lauko. Lašelius veikiant mažesniu nei 0,5 V/nm elektriniu lauku, lašeliai ištįsdavo vos pastebimai. Stiprį padidinus iki kritinės 0,5 V/nm vertės, sferos formos lašeliai pakeisdavo savo formą į adatos formą.
Jų ilgis buvo 12 kartų didesnis, nei plotis.

Dar labiau didinus elektrinio lauko stiprį, lašelis ilgėjo lėtai, bet nuosekliai. Pasiekus 1,5 V/nm atžymą, medžiaga sukietėdavo, taip suformuodama formamido kristalą.

Šis supratimas apie medžiagų elgseną mikroskopiniame lygyje gali būti panaudotas ir praktiškai. Pavyzdžiui, elekrinio lauko kontroliuojamos medžiagos galės būti panaudojamos aerozolių moksle, aptikti neteisėtai gabedamus narkotikus bei elektros varomosios jėgos bei gamtos moksluose.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...