Dirbtiniai raumenys naudojantys nanovamzdelių technologiją

2011-10-19

Naujieji dirbtiniai raumenys gali lankstytis tik kaip dramblio straublys, tačiau jie gali apsisukti net 1000 kartų daugiau, nei kiti dirbtiniai raumenys.

Šie raumenys naudoja stiprias, kietas ir labai lanksčias anglies nanovamzdelių gijas, kurios sudarytos iš nano dydžio anglies cilindrų. Šie cilindrai yra dešimt tūkstančių kartų plonesni už žmogaus plauką.

Šių raumenų veikimas pagrįstas elektros įtampos kitimu.

Šie nanovamzdeliai yra susukti į spiralines vijas. Tai reiškia, kad jie gali būti dešininiai arba kairiniai, priklausomai nuo to, kaip susukti vamzdeliai. Vamzdelių susisukimą galima keisti pritaikius skirtingą elektros įtampą.

Priešingai nei tradiciniai varikliai, kurių sudėtingumas neleidžia jų sumažinti, susisukusių anglies nanovamzdelių raumenys gali būti lengvai ir nebrangiai pagaminami.

Torsioninio sukimosi mechanizmas nėra paprastas. Nanogijų įkrovimas vyksta tokiu pačiu būdu, kaip ir kondensatoriaus įkrovimas. Jonai keliauja į gijas siekdami elektrostatiškai subalansuoti elektros krūvį, indukuotą nanovamzdeliuose. Dėl to, kad šie vamzdeliai yra akyti, jonų antplūdis priverčia gijas prailgėti, susitraukti arba suktis. Būtent savybė prailgėti bei susitraukti šias nanovamzdelių gijas daro panašias į raumenis.

Mechaninio paprastumo, didelių sūkių bei mikrono dydžio skersmens savybių kombinacija yra labai patraukti praktiniam pritaikymui. Tokia technologija galės būti panaudojama mikroskysčių pompose, vožtuvuose bei maišytuvuose.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...