Nauja šviesa tunelio gale

2011-10-20

Mokslininkų komandai sėkmingai pavyko sukoncentruoti infraraudojųjų spindulių lazerio energijos impulsus. Naudodami nano piltuvėlį, jie sugebėjo sukurti nepaprastus ultravioletinės šviesos impulsus, kurių dažnis siekia 75 milijonus kartų per sekundę.

Teigiama, kad šviesa gali būti sėkmingai sukoncentruota paprasčiausiu piltuvėliu, tačiau šiuo atvėju piltuvėlis buvo 10 tūkstančių kartų mažesnis. Piltuvėliu sukoncentravę infraraudonųjų impulsų energiją, mokslininkai sukūrė ultravioletinių spindulių blyksnius, kurie truko vos kelias femtosekundes. Ši technologija ateityje gali padėti geriau perprasti elektronų judėjimą.

Šviesa gali lengvai kisti sąveikaudama su medžiaga. Tiek medžiagos tipas, tiek jos forma turi įtakos šviesos dažnio kitimui. Šiuo atvėju nanopiltuvėliai buvo pagaminti iš sidabro.
Infraraudonieji spinduliai į ultravioletinius gali būti paversti proceso, žinomo kaip harmoninė generacija, metu, kuomet atomai yra veikiami stipraus elektrinio lauko, sklindančio iš infraraudonųjų spindulių impulsų. Elektrinis laukas turi būti stipresnis už atomus veikiančias tarpusavio jėgas. Šis laukas priverčia elektronus palikti savo atomą, o juos pagreitinęs priverčia juos vėl grįžti į atomus pilna jėga. Smūgio metu generuojami nepaprastieji ultravioletiniai spinduliai.

Dėl to, kad šie naujai sukurti spinduliai yra labai trumpo bangos ilgio bei potencialiai trumpos impulso trukmės, šie spinduliai galės būti panaudojami elektronų judėjimo tyrinėjimams atomuose, molekulėse ir skysčiuose. Dėl to, kad elektronai juda nepaprastai greitai, jų judėjimui užfiksuoti reikalingi ypač trumpi šviesos impulsai.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...