Tyrėjai sukūrė nanosluoksnius, kurie susikuria tik smarkiai papurčius vandens indą, kuriame tie sluoksniai yra patalpinti. Smarkiai supurčius indą, vandenyje suyra dirbtiniai polimerai ir atsiranda plaukiojančių į baltymus panašių struktūrų. Tokiu būdu mokslininkai bando parodyti, kaip plonai gali išsidėstyti į baltymus panašios struktūros – sintetiniai polimerai – vandenyje.
Toks mechanizmas leidžia sukurti dviejų dimensijų nanostruktūras, kurios galėtų būti panaudojamos daugelyje sričių, pavyzdžiui, molekulių jutimo platformų, filtrų ar kitų nanostruktūrų kūrimui.
Tyrėjai sukūrė sintetinius polimerus, kurių savybės yra tokios pačios, kaip ir natūralių baltymų, tačiau jie neyra. Tyrėjų grupė anksčiau atrado polimerus, kurie savaime susisuka į nano virves ir susisloksniuoja bei skatina mineralų augimą.
Eksperimentas buvo pademonstruotas vonioje su dviejomis teflonu dengtomis mentelėmis. Tyrėjai mentelėmis suspaudė polimerus ir suformavo ploną jų sluoksnį.
Smarkiai supurčius indą, polimerų monosluoksniai susispaudžia ir virsta nanosluoksniais. Susispaudinas vyksta todėl, kad tarp molekulių esančios jungtys labai suartėja. Oro ir vandens salytis veikia kaip katalizatorius. Teigiama, kad šis procesas gali būti pritaikytas ir kitoms dviejų matmenų nanomedžiagoms.
Žinodami, kaip veikia sluoksnių susiformavimo mechanizmas, tyrėjai nanomedžiagas galės gaminti daug didesniu mastu.