Mokslininkai šiek tiek pasistūmėjo sudėtingos imuninės sistemos tyrinėjimuose. Pasiektas proveržis leis efektyviau kovoti su virusinėmis infekcijomis, tokiomis kaip ŽIV.
Tyrėjai sužinojo, kokį vaidmenį atlieka NK ląstelės, vadinamos natūraliosiomis žudikėmis, imuninės sistemos atsako metu.
NK ląstelės yra pakitę baltieji kraujo kūneliai. Jos pirmosios reaguoja į imuninę sistemą puolančius virusus bei auglius. Priešingai nei kitos imuninės sistemos ląstelės, kurios aktyvuojamos ligos sukelėjo molekulių, NK ląstelės yra išjungiamos sveikose ląstelėse esančių baltymų.
Šių NK ląsteles deaktyvuojančių baltymų nėra vėžinėse ląstelėse ir virusų infekuotose ląstelėse, todėl jos lengvai puolamos naturaliųjų žudikių.
Natūraliosios žudikės šiuos baltymus atpažįsta naudodamos įgimtą sekimo sistemą, vadinamą ląstelių-žudikių receptoriais.
Tyrėjai teigia, kad geriau ištyrę šiuos receptorius, NK ląsteles jie galės panaudoti efektyvesnei kovai su ŽIV virusu. Atskleidžiama, kad po šių atradimų bus siekiama geriau ištirti ląstelių- žudikių receptorius.
Į baltymą reaguojantis KIR3DL1 receptorius yra tik vienas iš daugelio ląstelėje esančių receptorių. Tyrėjai teigia, kad jie sieks išsiaiškinti, kaip kiti ląstelėje esantys receptoriai reaguoja į virusus ar vėžines ląsteles.