Tyrimo metu nustatyta, kad žmonės, dažniau besijaučiantys laimingi, turi 35 % tikimybę išgyventi ilgiau, nei nelaimingi žmonės.
Tyrimo metu buvo stebimi 3800 dalyvių, kurių amžius siekė nuo 52 iki 79 metų. Jų buvo paprašyta registruoti savo laimės, pykčio bei kitų emocijų lygius keturiais konkrečiais dienos momentais.
Pagal pateiktus duomenis, tyrėjai suskirstė dalyvius į tris grupes pagal džiaugsmo lygį. Kiekvienos grupės dalyviai skyrėsi savo amžiumi, turtingumu ir tuo, kad dalis buvo rūkantys, o dalis – ne. Po penkerių metų tyrėjai nustatė, kad mirė net 7 % liūdniausiosios grupės dalyvių, o linksmiausiosios grupės – 3 %. Iš viduriniosios grupės mirė 5 % dalyvių.
Tuomet tyrėjai dar kartą atsižvelgė į žmonių amžių, lėtines ligas, mankštą, alkoholio vartojimą, depresiją bei socialinius ir ekonominius faktorius. Nustatyta, kad linksmiausieji žmonės yra linkę mirti 35 % rečiau, nei liūdnesni. Viduriniosios grupės atstovai mirdavo 20 % rečiau.
Tyrėjai teigia, kad teigiamos emocijos veikia tam tikras smegenų sritis bei gerina kraujagyslių ir plaučių darbą.
Nors šis tyrimas tiesiogiai neįrodo, kad džiaugsmas prailgina gyvenimo trukmę, tyrėjai siūlo atkreipti dėmesį į vyresnių asmenų emocinę būseną, nes tokiu būdu gali būti pagerinta jų sveikata.