Tyrėjų komanda dirbs su greičiausiu Europos superkompiuteriu siekdami paneigti Einšteino reliatyvumo teoriją ir bandydami išsiaiškinti, kas nutiktų, jei dvi juodosios skylės susidurtų.
Tyrėjai ateinančiais metais naudos daugiau nei 1900 kompiuterio procesorių tikrindami Einšteino reliatyvumo teoriją. Pagrindinis jų tikslas – sėkmingai atlikti dviejų juodųjų skylių susidūrimo stebėjimus pagal jų skleidžiamas gravitacines bangas.
Gravitacinių bangų egzistavimą numatė Einšteinas beveik prieš šimtą metų, tačiau šios bangos tiesiogiai niekada nebuvo aptiktos. Gravitacinės bangos yra sukeliamos didėjančių objektų, tokių, kaip juodosios skylės.
Jei gravitacinės bangos bus aptiktos, bus atvertos naujos durys tolimesniems tyrinėjimams bei bus daugiau sužinota apie tamsiąją visatos pusę.
Proceso metu komanda sieks patikrinti, ar Einšteino gravitacijos teorija yra teisinga, o galbūt, kaip iš Niutono gravitacijos teorijos išsivystė Einšteino gravitacijos teorija, taip pat bus sukurta dar sudėtingesnė erdvėlaikio gravitacijos teorija.
Teigiama, kad superkompiuteris gali atlikti tūkstantį milijardų aritmetinių veiksmų per vieną sekundę.