Stenfordo universiteto (JAV) fizikai pranešė nustatę paralelinių visatų skaičių.
Sutinkamai su Multivisatos teorija, po Didžiojo sprogimo susidarė labai didelis kiekis lygiagrečiai egzistuojančių įvairių visatų. Nagrinėdami tokią prielaidą, Stenfordo universiteto fizikai pabandė apskaičiuoti galimą tokių kosminių objektų kiekį. Jų skaičiavimai rėmėsi infliacijos – staigaus kosminės erdvės išsiplėtimo po Didžiojo sprogimo – proceso analize.
Mokslininkams pavyko nustatyti, kad iš viso kosmose gali egzistuoti 10, pakeltu 1010000000 laipsniu, paralelinių visatų. Pasirėmę tokiu pirminiu vertinimu, tyrimo autoriai, naudodami informacijos teoriją, pabandė nustatyti, koks galėtų būti informacijos kiekis, susijęs su tokiu paralelinių visatų skaičiumi.
Pasak tyrimo autorių, manoma, kad vidutinio žmogaus smegenys iš viso per vidutinę jo gyvenimo trukmę gali apdoroti maždaug apie 1016 bitų informacijos. Fiziologiniai žmogaus smegenų ypatumai lemia, kad vadinamasis stebėtojas pajėgtų atskirti ne daugiau nei 10, pakeltu 1016 laipsniu, paralelinių visatų. Todėl būtent tokį skaičių tyrimo autoriai nurodo kaip galutinio paralelinių pasaulių kosmose skaičiaus reikšmę.