Kai kurie žmonės mano, kad didieji Saulės žybsniai gali skleisti tiek energijos, kurios užtektų Žemei sunaikinti. Saulė artėja prie savo vienuolikos metų ciklo aktyvumo viršūnės, todėl yra manančių, kad 2012-aisiais pasaulio pabaiga ištiks būtent dėl Saulės žybsnio.
Saulės ciklas kartojasi jau tūkstančius metų. Visi, kuriems yra daugiau, nei vienuolika metų, yra išgyvenę šį Saulės ciklą be jokios žalos. Be to, ateinantis Saulės aktyvumo maksimumas yra prognozuojamas 2013-ųjų metų pabaigoje ar net 2014-ųjų pradžioje, o ne 2012-aisiais.
Svarbiausia yra tai, kad Saulė neturi pakankamai energijos, kurios užtektų pasiųsti žudantį ugnies rutulį, kuris turėtų įveikti 150 milijonų kilometrų atstumą iki Žemės.
Nors Saulės žybsnių išskiriamas karštis Žemės tikrai nepasieks, elektromagnetinė radiacija ir energingosios dalelės vis dėlto gali įveikti šį atstumą.
Žybsniai gali laikinai paveikti viršutinę atmosferą ir sutrikdyti signalų perdavimą – GPS palydovų siunčiami duomenys gali būti netikslūs. Kitas Saulės sukeliamas reiškinys, kurio metu žemę pasiekia daug energingų dalelių ir elektromagnetinio lauko svyravimai, gali pridaryti daugiau žalos Žemei. Šie svyravimai gali paveikti elektrinius įrenginius esančius Žemės paviršiuje bei sudeginti transformatorius.
Nuo GPS priklauso ne tik mobilieji telefonai ar automobilių navigacijos sistemos, bet ir lėktuvų navigacija bei itin tikslus laikrodis, reguliuojantis finansinius pavedimus.
Vis dėlto, prie Žemės artėjant kosminei audrai, mokslininkai visada apie tai įspėjai ir pataria išjungti visus elektroninius prietaisus. Per pastaruosius dešimtmečius NASA atliekami matavimai tapo labai tikslūs, todėl dabar galima labai tiksliai nuspėti, kada audra pasirodys prie Žemės.
Nors negalime ignoruoti kosmoso oro sąlygų, galime nuo jų apsisaugoti atlikę tam tikrus matavimus. Taip pat tyrėjai pažymi, kad net ir blogiausiu atveju, Saulės žybsniai nėra fiziškai pajėgūs sunaikinti Žemės.