Atrasta nauja planeta – Kepler 21b

2011-12-01

NASA misija „Kepler“ – skirta tyrinėti dalį Paukščių tako galaktikos tam, kad atrasti žemės dydžio planetas šalia arba pačioje „gyvenamojoje zonoje“ (planetinė sistema kur gali egzistuoti skystas vanduo) ir nustatyti kiek milijardų mūsų galaktikos žvaigždžių gali turėti tokias planetas. Dabar į šį nuolat augantį sąrašą galime įrašyti naują planetą.

Tyrėjų komanda, vadovaujama Steve Howell, nustatė, kad viena iš ryškiausių žvaigždžių, Keplerio žvaigždžių lauke, turi planetą: kurios spindulys sudaro 1.6 žemės spindulio, masę sudaro dešimtadalį žemės masės ir, kuri apskrieja savo motininę žvaigždę 2,8 dienų periodą. Kad atlikti išsamius stebėjimus, per tokį trumpą laiką ir tokios ryškios žvaigždės, 65 astronomų komandai reikėjo net keleto teleskopų. Buvo naudojami 4 metrų ilgio „Mayall“ ir „WIYN“ ,esantis Kitt Peak nacionalinėje Observatorijoje, teleskopai.

Per 2,8 dienų periodą Kepler-21b nuo motininės žvaigždės nutolsta tik apie 6 milijonus kilometrų. Palyginimui, Merkurijaus, artimiausios planetos saulei, periodas yra 88 dienos, o atstumas nuo saulės yra beveik 10 kartų didesnis, 57 milijonai kilimotetrų. Taigi, Kepler 21b yra per karšta vieta žmogui. Tyrėjai apskaičiavo, kad temperatūra planetos paviršiuje yra apie 1900K arba 2960 F.

Motininė žvaigždė, HD 179070, yra panaši į mūsų saulę: jos masė sudaro 1.3 saulės masės, spindulys 1.9 saulės spindulio ir amžius, remiantis žvaigždžių modeliais, yra 2.84 milijardo metų. (jaunesnė negu saulė – 4.6 milijardo metų). HD 179070 yra gan arti, 352 šviesmečiai nuo saulės. Šios žvaigždės nepamatysime „plika akimi“, tačiau pasitelkus mažą teleskopą situaciją pasikeistų.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...