Glioblastoma yra viena iš agresyviausių smegenų vėžio formų. Vietoj to, kad susikurtų gerai ištirtame smegenų kamiene, glioblastoma dažniausiai išsivysto jį supančiame smegenų audinyje. Dėl to ši vėžio atmaina yra sunkiai pagydoma tiek chirurginiu, tiek chemoterapijos ar švitinimo būdu.
Atlikę tyrimus, mokslininkai atrado naują būdą, kaip suvienyti naviko peptidus, ląsteles žudančius peptidus ir nanodaleles, kurios užtikrina navikinių ląstelių žūtį ir leidžia tyrėjams stebėti naviko vystymąsi. Atlikus bandymą su pelėmis nustatyta, kad ši naujoji nanosistema pastebimai sumažino vėžio vystymosi spartą.
Ši nano sistema yra unikali dėl dviejų priežasčių: pirmoji yra tai, kad sujungus ląsteles žudančius peptidus su nanodalelėmis atsiraso galimybė jas tiesiogiai nugabenti į naviką. Antroji, dėl galimybės stebėti vėžio vystymąsi mokslininkai galės sukurti naujus gydymo metodus.
Nano sistema susideda iš trijų elementų: nanodalelė perneša vystymąsi stebiančią medžiagą ir du peptidus (baltymus). Vienas iš peptidų nurodo nanodalelei kelią iki naviko. Antrasis peptidas prasibrauna į mitochondriją, taip sunaikindamas vėžinę ląstelę.
Kartu šie peptidai yra labai veiksmingi glioblastomos gydyme. Tyrimo metu, gydyta pelė išgyveno daug ilgiau, nei negydyta.
Nanodalelės taip pat gali būti naudojamos ir diagnozei nustatyti ankstyvoje vėžio stadijoje. Jos sudarytos iš geležies oksido, o tai jas (taip pat ir naviką, iki kurio nanodalelės nukeliavo) atpikti rentgeno spinduliais.