Beveik šešiasdešimt metų visas pasaulis manė, kad atominis laikrodis yra pats tiksliausias laiko matavimo prietaisas. Jo paklaida buvo vos keturios sekundės per trylika su puse milijardo metų. Tačiau tyrėjai atrado dar tikslesnį būdą laikui matuoti – branduolinį laikrodį.
Atominis laikrodis yra paremtas elektronų, skriejančių apie atomą, vibracijomis. Tuo tarpu branduolinis laikrodis remsis elektronų erdvės orientacijos darna, kuri priverčia atomo branduolį pereiti iš aukštesnio energijos lygio į žemesnį bei atgal naudodama labai specifinio dažnio šviesą. Tyrėjai teigia, kad laikrodis bus reguliuojamas lazeriu, o jo paklaida bus tik viena sekundė per 200 milijardų metų – 60 kartų tiksliau, nei atominis laikrodis. Telieka išsiaiškinti, kokio dažnio šviesa yra reikalinga.
Nors daugeliui žmonių laikrodžio tikslumas nėra itin svarbus, yra tokių prietaisų, kuriems reikalingas labai didelis tikslumas. Vienas iš jų – GPS. Į palydovą ir atgal siunčiami signalai turi būti labai tiksliai suderinti, kad sistema galėtų perteikti kuo tikslesnius nurodymus.
Pagrindinė priežastis, dėl ko branduolinis laikrodis būtų tikslesnis už atominį yra ta, kad atominis laikrodis gali būti paveiktas magnetinio ar elektrinio lauko, kurie gali iškraipyti elektronų vibracijas. Naudojant lazerį bei keičiant branduolio fazes magnetinio ir elektrinio lauko įtaka neturės beveik jokio poveikio.