Eksperimento su žiurkėmis metu, tyrėjai nustatė, kad braškės sumažina alkoholio daromą žalą skrandžio gleivinės membranai.
Mokslininkai laboratorinėms žiurkėms sugirdė etilo alkoholio ir nustatė, kad tos žiurkės, kurios anksčiau buvo gavusios braškių ekstrakto, patyrė mažiau žalos.
Tyrėjai teigia, kad braškės ne tik saugo skrandį jose esančiais antioksidantais, tačiau jos taip pat aktyvuoja žmogaus kūne esančius fermentus, saugančius ląsteles nuo oksidacijos. Tokiu būdu braškės mažina skrandžio opos atsiradimo tikimybę.
Gastritas ar skrandžio uždegimas yra siejamas su padidėjusiu alkoholio vartojimu, tačiau taip pat gali būti sukeliamas virusinių infekcijų ir priešuždegiminių vaistų, tokių kaip aspirinas.
Teigiama, kad braškių vartojimas gali ne tik apsaugoti skrandį nuo uždegimo ar opų, bet ir padėti sumažinti šių ligų padarytą žalą jau po diagnozės. Nustatyta, kad žiurkėse, kurios gaudavo 40 miligramų vienam kūno kilogramui braškių dozę, žymiai sumažėjo skrandžio opų skaičius.
Tyrėjai teigia, kad šiu tyrimu nenorėta parodyti, kaip galima gerti mažiau kenkiant organizmui. Šis tyrimas buvo atliktas stengiantis išsiaiškinti, kokios molekulės padeda pašalinti skrandžiui padarytą žalą.