Naujausi tyrimai parodė, kad didesnis testosterono lygis vyresnių vyrų organizmuose sumažina širdies smūgio ir insulto riziką.
Tyrėjai sekė 2400 vyrų, kuriems buvo nuo 70 iki 80 metų, gyvenimo būdą penkerius metus. Jie išmatavo kiekvieno vyro testosterono lygį ir pagal jį suskirtė juos į atskiras grupes. Buvo atrinkti 606 vyrai su labai aukštu testosterono lygiu ir 604 vyrai su žemu testosterono lygiu.
Per penkerius metus, 16 % pirmosios grupės vyrų susidūrė su širdies problemomis, tuo tarpu antrosios grupės, su mažesniu testosterono lygiu – net 21 %. Tuomet tyrėjai atsižvelgė į vyrų kūno masę, cukraus lygį kraujyje, kraujo spaudimą bei nustatė, kad vyrams, savyje turintiems daugiau testosterono, širdies smūgio tikimybė yra net 30 % mažesnė nei vyrams su mažesniu testosterono lygiu.
Mokslininkai teigia, kad testosterono lygis neabejotinai yra susijęs su širdies smūgio rizika, tačiau taip pat pastebi, kad dirbtinis testosterono padidinimas neatneša tokių rezultatų, kokių tikimasi.
Tyrėjai pataria vyrams natūraliai kelti testosterono lygį sveikos mitybos bei sporto metu. Tokia veikla didina testosterono lygį, todėl sumažėja širdies smūgio ir insulto tikimybė.
Hormonų keitimo terapija anksčiau jau buvo taikoma moterims siekiant sumažinti širdies smūgio riziką, tačiau nustatyta, kad dirbtinis estrogeno padidinimas sukelia kraujo krešėjimą ir krūties vėžį.