Naujausi tyrimai rodo, kad sujungus dviejų skirtingų eksperimentinių vaistų nuo vėžio medžiagas peptidams galima blokuoti naujų auglio kraujagyslių susidarymą
ir slopinti vėžinių ląstelių augima tuo pačiu metu.
Mokslininkai sukūrė vieną iš medžiagų , kuri padeda išvengti žmogaus epitelio augimo veiksnio, paveikiant HER-2 molekulę, kuri yra randama piktybiniame krūties vėžyje. Kitas lėtiklis stabdo kraujagyslių endotelio augimą (toliau VEGF), o naujos kraujagyslės yra būtinos, kad auglys didėtų.
„Kai iki klinikiniuose tyrimuose sujungėme savo HER-2 peptido lėtiklį su VEGF peptido angiogenezės lėtikliu, pastebėjome, kad auglio augimas žymiai sulėtėjo“, teigė pagrindinis tyrėjas Pravin‘as Kaumaya.
Kaumaya teigia, kad HER-2 ir VEGF slopinimo strategija tai pat turėtų stabdyti atsparumo vaistams vystymąsi, nes vienu metu slopinami abu veiksniai, kurie būtini tam, kad auglys išliktų . „Peptidų lėtiklių sujungimas gali būti teisingas pasirinkimas užkertant kelią vaistų atsparumo vystymuisi keliuose vėžio tipuose“, pridėjo jis.
Peptidų lėtikliai susideda iš trumpų baltymų grandinių (VEGF lėtiklis susideda iš 22 amino rūgščių), tai atitinka receptoriaus į kurį taikomasi aktyviąją formą. Kaumaya taip pat patobulino VEGF peptidą, kad šis būtų atsparus proteazei ir fermentams, taip dar padidindamas jo veiksmingumą. Pavyzdžiui Kaumayo‘s sukurto HER-2 peptido lėtiklio forma yra visiškai pritaikyta HER-2 receptoriui. Jis fiziškai prikimba prie receptoriaus ir taip neleidžia kitai medžiagai, vadinamai epitelio augimo veiksniu, kontaktuoti su receptoriumi, kuris stimuliuoja vėžinių ląstelių augimą.
Kitos vaistų nuo vėžio kategorijos klinikiniam naudojimui yra žmogiškieji antikūniai ir mažų molekulių TKI lėtikliai. „Mes manome, kad peptidų lėtikliai siūlo netoksiškas ir pigesnes alternatyvas žmogiškiesiems monokloniniams antikūniams ir mažųjų molekulių lėtikliams vientisų auglių gydymui, potencialiai didinant veiksmingumą ir gerinant klinikinius rezultatus.