Tyrėjai sukūrė labai stiprias, ilgus atstumus galinčias nubėgti peles. Tai buvo pasiekta apribojus natūralių inhibitorių funkcijas. Tyrimo rezultatai parodo, kad gydymas nuo amžiaus ar genetinių ligų sukeliamo raumenų nykimo greitai gali būti atrastas.
Nustatyta, kad mažytis inhibitorius yra atsakingas už raumenų ištvermę bei galią. Paveikdami receptorių NCoR1, tyrėjai sugebėjo pakeisti kai kurių genų struktūrą bei sukurti tokias peles, kurių raumenys yra du kartus stipresni, nei įprastų pelių.
Genų perrašymo procesas, kurio metu organizmas vadovaujasi DNR instrukcijomis, yra reguliuojamas išorinių faktorių. Vienas iš jų – receptorius NCoR1. Sumažindami šio receptoriaus kiekį, tyrėjai galėjo modifikuoti genus taip, kad raumens audinys taptų daug efektyvesnis. Mutavusios pelės galėjo nubėgti žymiai didesnius atstumus iki raumenų nuovargio požymių atsiradimo. Taip pat jos tapo atsparesnės šalčiui.
Raumens audinys mutavusiose pelėse yra tankesnis bei masyvesnis, o jį sudarančiose ląstelėse aptinkama daugiau mitochondrijų – ląstelės organelių, perduodančių energiją raumenims.
Tyrėjai teigia, kad tai yra svarbus pasiekimas, leidžiantis suprasti esminius gyvųjų organizmų mechanizmus. Jie taip pat užsimena, kad tyrimo rezultatai potencialiai gali būti pritaikyti medicinoje sunykusiems raumenims atkurti.
„Jei tokie patys rezultatai bus gauti atlikus tyrimus su žmonėmis, jie pritrauks daugelio sportininkų bei gydytojų susidomėjimą,“ – teigia tyrėjai.