Nagrinėjant globalius klimato trendus, mokslininkai atskleidė, kad globalus atšilimas nerodo jokių mažėjimo ženklų, anaiptol per ateinančius du dešimtmečius – tikimąsi dar didesnio šio proceso suaktyvėjimo.
Šios pesimistinės globalaus atšilimo tendencijos buvo atskleistos po to, kai buvo surinkta ir išanalizuota penkių pagrindinių 1979 – 2010 metų globalios temperatūros rinkinių informacija bei įvertinti trys pagrindiniai trumpalaikiai temperatūros svyravimų faktoriai: „El Niño“, vulkanų išsiveržimai ir saulės ryškumo variacijos. El Niño vadinamas neįprastas, necikliškas Ramiojo vandenyno ekvatorinės dalies vandenyno srovių pasikeitimas. Vulkanų išsiveržimai turi vėsinimo efektą trunkantį penkis metus. Ignoruojant šiuos svyravimus, tyrimas parodė, kad globali temperatūra per pastaruosius 30 metų padidėjo 0.5°C. Visuose globaliuose informacijos rinkiniuose 2009 ir 2010 metai buvo patys karsčiausi. Pagal visų metų vidurkį 2010 metai pasiekė karščio rekordą.
Yra gerai žinoma, kad jau nuo 20 amžiaus pradžios buvo užfiksuotas temperatūros kilimas, o padariniai buvo aiškiai matomi: traukėsi kalnų ledynai, tirpo ledas ir kilo jūrų lygis. Paskutiniais metais pasirodė spekuliacijų, kad globalaus atšilimo procesas sulėtėjo, o vertinant paskutinių dviejų dešimtmečių informaciją, sustojo. „Mūsų globalaus atšilimo trendas parodė, kad šios spekuliacijos yra neteisingos. Tai patvirtina ir penki informacijos rinkiniai, ir veiksniai įtakojantys svyravimus“, – teigė mokslininkas Stefan Rahmstorf.
Globali temperatūra yra nuolatos matuojama kelių skirtingų tyrėjų komandų, kiekviena komanda informacijai apdoroti naudoja skirtingus metodus. Akivaizdu, kad nėra išvengiama komplikacijų, netikslumų ir korekcijų. Tačiau, sulygindami visų penkių rinkinių informaciją – tris paviršiaus ir du žemutinės troposferos įrašus – mokslininkai sugebėjo išspręsti visus neatitikimus ir priimti bendras išvadas bei sprendimus. „Nemažėjantis atšilimas yra labai stiprus įrodymas, kad per ateinančius du dešimtmečius galime tikėtis didesnio temperatūros kilimo, ypač esant tokiai stipriai žmonių intervencijai į gamtos procesus,“ – pranašavo tyrimo autorius, Grant Foster.