Naujos internetinės sistemos „Minios paslaugos“ (crowdsourcing) antraštė skelbia, kad kurtieji į savo išmaniuosius telefonus greitai gaus dienos žinias su subtitrais.
Profesionalūs stenografistai gali pristatyti dienos įvykius su subtitrus, tačiau tai kainuoja iki 200 dolerių už valandą, o automatinio kalbos atpažinimo sistemos daro daug klaidų. Taigi kompiuterių mokslininkas Jeffrey Bigham iš Ročesterio universiteto (Niujorkas) ir jo kolegos kreipėsi į neprofesionalių darbuotojų komandas, kurios gali būti samdomos pagal poreikį ir už daug mažesnį atlyginimą.
Kai vartotojai paleidžia taikomąją programą Scribe, ji prisijungia prie centrinio serverio ir samdo darbuotojus per Amazon Mechanical Turk „Minios paslaugų“ (crowdsourcing) tarnybą. Ankstesni tyrimai parodė, kad norinčių dirbti žmonių grupė gali būti surinkta per kelias sekundes. Kiekvienas darbuotojas klausosi gyvo garso įrašo iš vartotojo telefono ir bando kuo greičiau rašyti subtitrus.
Darbuotojai girdi visą garso įrašo srautą, tačiau skirtingose jo dalyse, garsas yra padidinamas arba sumažinamas, kad kiekvienas asmuo sutelktų dėmesį į tam tikros dalies perrašymą. Scribe programa sujungia dalinę garso įrašo transkripciją su programine įranga, kuri yra naudojama DNR sekų suderinimui. Atsižvelgdamas į bendras rašybos klaidas, daromas dėl klaviatūros išdėstymo, Bigham pakeitė programinę įrangą – pavyzdžiui, jei kas nors įveda „fqll“, labiau tikėtina, kad tai reiškia „fall“, nei „fill”, nes „a“ yra arčiau „q“, negu – „ i“. Tada, programinė įranga pasirenka žodžius, kuriuos dauguma darbuotojų įvedė.
Atliktuose bandymuose Scribe programa tiksliai galėjo fiksuoti 74 % žodžių, o naudojant profesionalią stenografiją – 88,5 %. „Mes tikimės, kad per ateinančius kelis mėnesius, gausime trumpą programos versiją kurtiesiems ir neprigirdintiems studentams, kad jie geriau suprastų, kaip jie nori naudoti subtitrus“, – sako Bigham, kuris spalio mėnesį ruošiasi pristatyti šį projektą Vartotojo programinės įrangos ir technologijų simpoziume Kembridže ( Masačusetsas). Jungtinės Karalystės labdaros organizacijos Stagetext generalinė direktorė Tabitha Allum sako, kad Scribe programa galėtų padėti patenkinti didėjantį subtitrų poreikį. „Kadangi žmonija sensta ir vis daugiau žmonių apkursta, tai prieinamų pokalbių ir paskaitų poreikis tik auga“, – sako direktorė.