Trečiadienį Japonijos statybų kompanija „Obayashi“ pareiškė, kad ji gali įvykdyti nežemiško pobūdžio planą: per 40 metų pastatyti į kosmosą keliantį liftą, kuris galėtų įveikti ketvirtadalį atstumo į mėnulį. Korporacija tvirtina, kad pasitelkę, daugiau nei 20 kartų už plieną stipresnę, anglies nanovamzdelių technologiją, galėtų nutiesti lifto šachtą, kuri driektųsi 96 000 kilometrų virš žemės paviršiaus.
Kompanijos teigimu, šis liftas vienu metu galėtų gabenti iki 30 keleivių ir išvystytų 200 kilometrų per valandą greitį. Buvo paskaičiuota, kad 36 000 kilometrų atstumas iki pirmosios stoties, turėtų būti įveiktas daugiau nei per savaitę. „Turistai galėtų likti pirmoje stotyje, tuo tarpu tyrėjai ir kiti specialistai galėtų kelionę tęsti iki galo. Žmonėms visada patiko aukšti bokštai. Mes šią struktūrą pradėsime statyti ne žemėje, o kosmose“, – teigė projekto vadovė, Satomi Katsuyama.
Tačiau, kol „Obayashi“ džiaugiasi savo planais, kritikai stebisi, kad šio projekto kaštai iki šiol nėra paskaičiuoti, taip pat nėra jokio aiškaus supratimo apie tikslią šios struktūros statybų vietą bei finansavimo šaltinį. Šiuo metu „Obayashi“ užbaiginėja didžiausio pastato Japonijoje, 634 metrų Tokijaus Sky tree televizijos bokšto statybas. „Šis Sky free statinys mus įkvėpė. Anot mūsų konstrukcijų, klimato, dizaino bei orų specialistų, mūsų kelionės į kosmosą planai yra realūs“, – teigė projekto vadovė.
Parengė: Martynas Vaičekauskas