Japonų tyrėjai bando sukurti robotus, besimokančius iš savo klaidų bei sugebančius spręsti naujai kilusias problemas.
Tokijo Technologijos Institute mokslininkai sukūrė sistemą, kuri leidžia robotams žvalgytis po juos supančią aplinką bei atlikti paiešką internete. Tai leidžia jiems „spręsti“, kaip geriausiai išspręsti problemą.
Dauguma dabartinių robotų puikiai atlieka užduotis, kurioms jie yra užprogramuoti, tačiau jie visiškai neturėjo sąsajos su realiu pasauliu. Tyrėjai bando sukurti šią sąsają.
Naujoji sistema leidžia robotams pasinaudoti savo jau sukauptomis žiniomis bei nuspręsti, kaip geriau atlikti jiems skirtas užduotis.
Sistema analizuoja aplinką, kad galėtų surinkti reikiamą informaciją. Pavyzdžiui, liepus robotui atnešti vandens, jis pirmiausia išanalizuos aplinką bei susidarys veiksmų planą, reikalingą komandai atlikti.
Sistema, susidūrusi su neįvykdoma užduotimi, pagalbos ieško internete, o surinktą informaciją saugo savyje, kad galėtų ja pasinaudoti tokiai pat problemai iškilus ateityje.
Ši sistema taip pat sugeba atskirti triukšmą nuo naudingos informacijos – tai trikdydavo didžiąją dalį robotų. Tai panašu į tai, kaip žmonės kalbėdami su vienu asmeniu visiškai nekreipia dėmesio į kitus jų ausis pasiekiančius garsus.
Analogiškai robotai sugeba atsirinkti jiems reikalingą informaciją internete.
Mokslininkai teigia, kad tokia sistema greitai galės būti pradėta naudoti ir praktikoje, pavyzdžiui, šviesaforų reguliavimui atsižvelgiant į eismo intensyvumą.