Teigiama, kad atitinkami kvapai sukelia malonius ar nemalonius pojūčius dėl mūsų asmeninio skonio. Naujausias tyrimas parodo, kad kvapai gali būti suskirstyti į švelnumo skalę, todėl tai pakeičia pagrindinį principą, kaip mes užuodžiame kvapus. Nustatyta, kad atitinkamuose nervuose vyksta atsakas į malonius ar nemalonius kvapus. Remiantis šiuo atsaku, mokslininkai gali nustatyti, ar objektas kvepia maloniai ar ne.
Pagrindinis kvapų jautimo principas iki šiol nėra išaiškintas. Mokslininkai net nežino, ar ši skalė apibūdina mūsų uoslės organo ar receptorių jautrumą. Remiantis šia skale, nosyje esantys receptoriai yra suskirstyti atskirose membranos zonose. Anksčiau manyta, kad receptoriai membranos paviršiuje yra susimaišę.
Tyrimo metu, tyrėjai prijungė elektrodus nosės ertmėje ir stebėjo, kaip nervai skirtingose vietose atsako į skirtingus kvapus. Membranos paviršiuje yra tūkstančiai receptorių, o atsakas į kvapus skyrėsi kiekvienoje vietoje. Tai reiškia, kad receptoriai yra susigrupavę į tam tikras grupes. Tose vietose, kuriose atsakas į malonius kvapus buvo stiprus, silpnai buvo jaučiami nemalonūs kvapai.
Mokslininkų teigimu, pagaliau buvo nustatyta sąsaja tarp nervų atsako į įvairius kvapus ir tų kvapų švelnumo. Tai reiškia, kad malonių ir nemalonių kvapų suvokimas yra mūsų fiziologijos dalis, o ne asmeninis skonis. Teigiama, kad visi žmonės kvapus suvokia vienodai, tiesiog asmeninė patirtis keičia požiūrį į šių kvapų suvokimą.