Mūsų kepenys gali kovoti su imunine sistema – tai sumažina organų atmetimo tikimybę, bei padaro mus mažiau pažeidžiamus kepenų ligoms.
Mokslininkai pirmą kartą stebėjo, kaip kepenys naikino organizmą saugančius limfocitus.
2004 metais buvo atrasta, kad sveikos kepenų ląstelės ryja aktyvias imuno ląsteles, o dabar šios ląstelės yra visiškai sunaikintos. Kepenys yra įspūdingas organas – daugelio žmonių manymu, jos tik išskaido alkoholį, tačiau tai pagrindinė kūno gamykla, perdirbanti medžiagas, kurių mums nereikia, į tas, kurių mums reikia.
Dabar yra žinoma, kad kepenų ląstelės taip pat gali nepaklusti imuninės sistemos nurodymams. Dėl šios priežasties kepenų atmetimas po persodinimo vyksta daug rečiau, nei kitų organų.
Vienas iš potencialių tyrimo metu atrastų pranašumų – mažėjanti atmetimo rizika po persodinimo. Australijoje kasmet atliekama apie 200 persodinimų, vienu iš keturių atvėjų kepenys neprigyja.
Po persodinimo, naujas organas organizmui yra svetimas, todėl imuninė sistema siunčia gausią limfocitų armiją sunaikinti svetimas ląsteles. Tyrėjai nustatė, kad kepenys sugeba apeiti šį procesą. Kepenų ląstelės pirmos suvirškina limfocitus. Kepenims sunaikinus limfocitus, jų atsparumas infekcijoms, tokioms kaip heatitas C, padidėja.
Nuo šios infekcijos vaistų kolkas nėra, o nuo jų kūrimo pradžios iki klinikinių mandymų gali praeiti dešimt ar daugiau metų. Vis dar nėra žinoma, kodėl kepenys turi šią savybę, tačiau mokslininkai žada tai išsiaiškinti ir panaudoti šias žinias medicinos praktikoje.