Gyvūnų ir augalų geografinės sklaidos modeliai, kurie buvo įtakoti klimato kaitos, gali paaiškinti ir žmonių evoliucijos aspektus, rašoma „Science“ leidinyje. Šis požiūris yra paremtas esamu supratimu apie kitų rūšių geografinę sklaidą atšilimo bei atšalimo laikotarpiais, todėl suteikia modelį, kuris gali būti pritaikytas ir žmogaus protėviams.
„Iki šiol niekas šių žinių nepritaikė žmonių evoliucijai aiškinti. Mes bandėme paaiškinti tai ką mes žinome apie žmones, įskaitant Neandertaliečių ir Denisovų (naujai atrasta grupė iš Sibiro) evoliuciją ir išnykimą bei jų kryžminimąsi su ankstesnėmis moderniomis populiacijomis. Visi šie fenomenai buvo sujungti į gyvūnų ir augalų reakcijos į klimato kaitą modelį. Mes spėjame apie žmonių evoliucija remdamiesi tuo, ką mes žinome žinome apie kitas rūšis ,“ – teigė Dr. John Stewart, Bournemouth universiteto mokslininkas ir straipsnio autorius.
Jau kuris laikas yra tikima, kad klimatas buvo ta varomoji jėga, kuri įtakojo daugumos rūšių evoliuciją bei geografinės sklaidos pasikeitimus. Ji diktavo kuri rūšis, kurioje vietoje ir kuriuo laiku gyveno tam tikru laiku bei privertė įvairias rūšis geografiškai išsiplėsti arba susitraukti. „Šis modelis paaiškina kodėl būtent Homo sapiens, o ne archajiški žmonės yra čia,“ – teigė Dr. Stewart.
Londono Natural History muziejaus profesorius, Chris Stringer teigė: „šios idėjos gali paaiškinti kaip naujos žmonių rūšys tokios kaip Homo protėviai ir Homo neandertaliečiai evoliucionavo Euroazijoje. Jų gyvenamųjų vietų teorija, gali paaiškinti, kodėl tarp modernių žmonių, Neandertaliečių ir Denisovų Eurazijos pietuose, o ne šiaurėje, įvyko hipotetinis kryžminimasis.“