Šiuo metu duomenys saugomi skaitmeninėse laikmenose, kaip kompaktiniai diskai, DVD diskai, barkodai yra nuskaitomi paprasta šviesa.
Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad naudojant kvantinę šviesą nuskaityti šioms laikmenoms, gali pateikti stebinančių privalumų. Kvantinė šviesa skaitmeninius duomenis gali skaityti naudodama vos kelis fotonus, tai galėtų leisti sukurti greitesnius nuskaitymo įrenginius ir optines laikmenas, kurių talpumas būtų daug didesnis nei įprastinėse laikmenose.
Savo tyrime, Pirandola aiškina, kad tarp klasikinės šviesos, kuri dabar yra plačiai naudojama daugelyje prietaisų ir kvantinės šviesos yra didžiulis skirtumas. Paprastoje šviesoje elektromagnetinių laukų struktūra gali būti išskaidyta, kaip nuoseklių būsenų tikimybinės sumos. O, jeigu toks išskaidymas neįmanomas, elektromagnetinio lauko būsena yra laikoma kvantine. Svarbūs neįprasto elektromagnetinio lauko pavyzdžiai yra tie, kurie turi ryšį, būtent apsakomi Enšteino-Padolskio-Roseno (EPR) koreliacijos. Kai du šviesos rėžimai gali būti nusakyti tokiomis „įsipainiojimo“ būsenomis, jų pozicijos ir impulso „plotai“ yra ypač susyja vienas su kitu.
Kitavertus, kvantinė šviesa nesusiduria su teoriniai limitais, kurie galioja paprastai šviesai. Kadangi kvantinė šviesa gali nuskaityti skaitmeninę informacija su daug mažiau fotonų už paprastą šviesą, ji gali žymiai sutrumpinti informacijos nuskaitymo laiką. Pavyzdžiui, kvantinė šviesa galėtų padidinti DVD disko sukimosi greitį kiekvienas duomenų sektorius būtų apšviestas vos keliais fotonais. O jei nuskaitymo greitis yra fiksuotas, kvantinės šviesos metodas gali padidinti laikmenos talpumą, lyginant su nuskaitymu paprasta šviesa.