Meditacija gali padėti sumažinti širdies ligomis sergančių pacientų mirtingumą, tvirtina JAV mokslininkai. Viskonsino medicinos koledžo ir Maharishi universiteto Ajovoje tyrime dalyvavusiam 201 afroamerikiečiui mokslininkai liepė medituoti arba pakeisti gyvenseną.
Visų tyrimo dalyvių amžiaus vidurkis – 59 metai, be to, visų jų širdies kraujagyslės buvo pradėjusios kalkėti, praneša BBC.
Pirmoji grupė kasdien 20 minučių užsiiminėjo meditacija. Antroji grupė, turėjusi pakeisti gyvenseną, dalyvavo užsiėmimuose, kuriuose jiems buvo pasakojama apie dietą ir mankštą.
Po devynerių metų meditacija užsiiminėjusioje tiriamųjų grupėje mirtingumas, o taip pat širdies priepuolių ir insultų atvejų, sumažėjo 47 proc.
Taip pat pastebėta, kad meditacija reikšmingai sumažino tyrimo dalyvių kraujospūdį. Kai kuriems pacientams reikšmingai sumažėjo ir patiriamas psichologinis stresas. Tiesa, apie tai jau rašėme ir šiame straipsnyje.
Maharishi universiteto atstovas mokslininkas Robertas Schneideris pastebėjo, jog ankstesni tyrimai jau atskleidė meditacijos naudą mažinant kraujo spaudimą ir stresą, nepriklausomai nuo etninės grupės.
„Tai pirmasis klinikinis bandymas, kuriuo siekiama įrodyti, jog nuolatiniai meditacijos užsiėmimai sumažina širdies ir kraujagyslių sutrikimų dažnumą”, – teigė jis.
R. Schneiderio teigimu, bandymų metu pastebėtas meditacijos poveikis prilygsta naujai atrastai medikamentų grupei, apsaugančiai nuo širdies ligų. „Šiuo atveju, nauji medikamentai atkeliauja iš pačiame kūne esančios vaistinės, o šį procesą paskatina meditacija“, – kalbėjo mokslininkas.