Mokslininkai padarė sensacingą atradimą – įsimylėjimas mažina kraujospūdį, padeda pasveikti nuo depresijos, gydo žaizdas, rašo „The Washington Post“.
Psichologijos profesorius iš Brigham Young universiteto teigė: „Meilė padeda įveikti stresą. Partneris garantuoja emocinį palaikymą, įsimylėję žmonės daugiau dėmesio skiria profilaktikai – treniruotėms, teisingai mitybai.“
Niujorko Stony Brook universiteto psichologas Arthuras Aronas nuskenavo įvairiuose įsimylėjimo etapuose esančių žmonių smegenis, kad suprastų, kaip meilė veikia žmogų. Paaiškėjo, kad įsimylėjusiųjų smegenys gamina dopaminą, kuris skatina pasitenkinimą, motyvaciją. Taip pat jaučiasi išlošęs daug pinigų arba kokainą vartojantis žmogus.
A. Aronas palygino 17-os žmonių, kurie išgyveno santuokoje 21-erius metus, tyrimų rezultatus su 17-os ką tik įsimylėjusių žmonių tyrimų rezultatais. Visų žmonių organizmai aktyviai gamino dopaminą, tik nesusituokusių įsimylėjusių žmonių smegenyse švietė zonos, susijusios su nerimu, įtampa ir įkyriomis mintimis.
Tiesiog apsikabinus ar laikantis už rankų gaminamas hormonas oksitocinas mažina streso hormonų skaičių, taip pat mažina kraujospūdį, gerina nuotaiką ir sumažina jautrumą skausmui, rodo Šiaurės Karolinos universiteto mokslininkų tyrimas. O Ohajo universiteto mokslininkai anksčiau įrodė, kad mylintiems žmonėms greičiau užgyja žaizdos. Jie ramina dar neįsimylėjusius – stiprus ryšys su draugais ir artimaisiais kompensuoja meilės santykių trūkumą ir 50 proc. padidina šansus išgyventi.
Bet atstumtas žmogus gali susirgti. Skyrybos taip pat neigiamai paveikia sveikatą.