Metanolis greitai gali tapti alternatyva iš naftos gaminamam kurui, – teigia tyrėjai.
Metanolis gali būti pagaminamas iš vandens ir anglies dioksido. Metanolis yra gamtai nekenkiantis kuras, galintis išvaduoti žmoniją nuo priklausomybės iškastiniam kurui.
Tyrėjai atrado būdą, kaip sukurti tokią metanolio rūšį, kuris galėtų būti panaudojamas vietoje įprastinio kuro. Toks kuras gali būti pilamas tiesiai į kuro bakus. Iš metanolio taip pat galima pagaminti cheminius ir plastikinius gaminius.
Teigiama, kad metanolis jau yra perėjęs tyrimų stadiją ir jau yra praktiškai naudojamas kai kuriose šalyse – Kinijoje ir Islandijoje. Tokia praktika Jungtinėse valstijose nėra leidžiama.
Islandijoje anglies dioksidas yra išgaunamas iš geoterminių karštųjų šaltinių, o naujai pastatytoje komercinio pobūdžio gamykloje šios šiltnamio efektą sukeliančios dujos yra paverčiamos metanoliu.
Kol kas Jungtinių valstijų įstatymai vidaus degimo varikliuose leidžia naudoti tik benziną ir bioetanolį. Vis dėlto, metanolis gali tapti benzino alternatyva, jei Senatas pritars draudimui nuo 2017 metų kurti automobilius, kurie gali važiuoti tik benzinu.
Teigiama, kad metanolio gamyba iš anglies dioksido leistų atsikvėpti visam pasauliui, nes nebereikėtų rūpintis besibaigiančia nafta. Be to, metanolio gamyba gali paskatinti pasaulio ekonomikos augimą.