Mokslininkai iš Lawrence Berkeley National laboratorijos sugebėjo pritaikyti 3D optinio skenavimo technologiją, kad efektyviai „ištraukti“ 125 metų senumo įrašų balsus, sukurtus tyrėjų dirbusių Alexander Graham Bell Volta laboratorijoje. Įrašai buvo sukurti naudojantis įvairiomis, tuo metu prieinamomis, priemonėmis. Tuo metu tyrėjai garso kokybei pagerinti naudojo, Tomo Edisono neseniai išrastą, fonografą.
Belas tapo žinomu po telefono išradimo, 1880 metais su tyrėjų komanda dirbo savo Volta laboratorijoje Vašingtone. Kad apsisaugoti nuo idėjų vagysčių, Belas apsidraudė periodiškai siųsdamas savo tyrimo rezultatų įrašus saugojimui į Smithsonian institutą ir į Vašingtoną. Deja, prietaisai su kuriais būtų galima perklausyti atsiustus įrašus nebuvo siunčiami, todėl įrašai pragulėjo lentynose neperklausyti daugiau negu šimtmetį.
Šiuo metu, dėka specialiosios optinio skenavimo technologijos, šie balsai gali būti vėl išgirsti. Restauravimo specialistai Carl Haber ir Earl Cornell dirba su skaitmeninių vertimų specialistais ir muziejų kuratoriais, taip pat naudoja kompiuterinę įrangą pavadinta IRENE/3D, kuri pirmą kartą apdirbo aukštos rezoliucijos vaizdus iš besisukančio disko, vėliau panaikino pažeisto disko ir cilindrų sukeltas klaidas. Mokslininkai su kompiuteriu atkartojo įrašo paleidimo procesą, kuris buvo naudojamas senoviniuose grotuvuose, taip atkurdami originaliai įrašytus balsus. Naudodami tokią sistemą, ankstyvieji įrašai gali būti grojami be senovinės įrangos įsikišimo, o tai apsaugo nuo įrangos pažeidimo proceso metu.
Naudodami šią techniką, tyrėjų komanda galėjo girdėti žmonių cituojančių Šekspyrą, skaitančių knygą ar laikraštį balsus. Nėra žinoma ar tarp girdimų balsų girdisi ir išradėjo Belo balsas, tačiau istorikai tiki, kad Volta laboratorija turėjo tik tris išradėjus: Belą, Belo pusbrolį Chichester ir Charler Summer Tainter. Todėl labai tikėtina, kad vienas iš atkurtų balsų yra Belo. Kita patraukli IRENE/3D įrangos savybė yra ta, kad ji gali skenuoti diskus pagamintus iš įvairių medžiagų. Smithsonian institute kai kurie diskai buvo gaminami iš vaško, stiklo ir kitų medžiagų. Tyrėjai iki šiol sugebėjo atkurti 6 diskų įrašus, tačiau dar ruošiasi atkurti 400 diskų esančių Smithsonian institute turinį.