Mokslininkai padidino vėjo elektrinių efektyvumą

2012-03-28

Vėjo turbinos, priklausomai nuo oro sąlygų, gali susidurti su švelniu vėjeliu arba su stipriu štorminiu vėju. Tokios nepastovios oro sąlygos komplikuoja energijos iš vėjo turbinų išgavimą ir valdymą, tačiau Kinijos mokslininkai teigia radę išeitį.

Daugelis turbinų yra sukurtos gaminti maksimalų leistiną energijos kiekį, kai vėjas pasiekia tam tikrą greitį, vadinamą nominaliu greičiu. Kai vėjo greitis viršija arba yra žemesnis už nominalų greitį, valdymo sistemos gali atlikti sisteminius turbinos pakeitimus, tokius kaip geležčių padėties keitimas arba elektromagnetinio generatoriaus sukimo greičio reguliavimas. Šie pakeitimai silpno vėjo atvejais padeda išlaikyti aukštą energijos efektyvumą, o esant stipriam vėjui apsaugo turbiną nuo pažeidimų.

Daugelis valdymo sistemų yra paremtos sudėtingais ir brangiais turbinos veikimo modeliais, tačiau kinai nusprendė į viską pažvelgti iš kitos perspektyvos. Mokslininkai sukūrė valdymo sistemą, kuri atlieka naujus veiksmus remdamasi praeities valdymo patirtimi ir jos rezultatais. Pradinių bandymų metu sistema veikė prastai, tačiau netrukus patobulėjo ir pasiekė tradicinių valdymo sistemų lygį. Atmintimi paremta sistema yra patraukli dėl paprastumo. Anot mokslininkų, „žmogiškąją atmintimi“ paremti metodai ženkliai padidins vėjo energijos konversijos efektyvumą.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...