Pjezoelektrinis efektas, kuris uždega dujas mygtuko paspaudimu dujinėje viryklėje, vieną dieną gali būti panaudotas energijai iš mūsų kūno išgauti.
Norima sukurti mikrodirželį, kuris vibruotų nuo menkiausio oro srauto – tokio, kaip žmogaus įkvėpimas ir iškvėpimas.
Kai kurios medžiagos, tokios kaip polivinilidino fluoridas, sukuria elektros srovę reaguodamas į mechaninį stresą. Toks reiškinys yra žinomas kaip pjezoelektrinis efektas. Tyrėjai šią medžiagą panaudojo energijos iš kvėpavimo išgavimui, o gautą elektros energiją panaudojo mažų įrenginių aprūpinimui elektra.
Oro greitis kvėpavimo metu siekia vieną metrą per sekundę. Paskaičiuota, kad jei medžiaga yra pakankamai plona, oro sukeliamos vibracijos gali sukurti mikrovatą elektros energijos. Tai yra pakankamai, norint aprūpinti kokį nors veide esantį implantą.
Tyrėjai bando išnaudoti šiuos mini elektronikos ir nano technologijų teikiamus pranašumus, kad padėtų geriau elektra aprūpinti biomedicininius įrenginius, stebinčius cukraus kiekį kraujyje. Tokius implantus turi diabetu sergantys žmonės.
Teigiama, kad daugiau energijos galima išgauti iš kraujo tėkmės, judėsio, skleidžiamos šilumos. Šiuo atvėju elektros energiją bandyta išgauti tik iš kvėpavimo.