Tyrėjai nustatė, kad keistas žvilgsnis gali būti hipnozės būsenos egzistavimo įrodymas.
Vienas iš geriausiai žinomų užhipnotizuoto žmogaus požymių populiariojoje kultūroje yra stiklinės, plačiai atmerktos akys. Paradoksalu, tačiau šis ženklas niekada nebuvo gerai ištirtas, nes tyrėjai manė, kad jis neturi didelės reikšmės. Tai tikriausiai vyko dėl to, kad toks požymis pasireikšdavo ne visiems užhipnotizuotiems žmonėms.
Tyrimas buvo atliktas su smarkiai užhipnotizuotu dalyviu, kuris galėjo būti užhipnotizuotas ir dehipnotizuotas naudojant vieną raktažodį. Pokytis tarp hipnozės ir normalios būsenos buvo matomas akimirksniu.
Tyrimas parodė, kad hipnozė daugiau nebegali būti apibūdinama kaip vaizduotės padarinys, vykstantis normalioje būsenoje. Tikimasi, kad tyrimo rezultatai padės geriau, kokias pasėkmes hipnozė sukelia žmogaus psichologijai bei pažinimo gebėjimams.
Šis tyrimas pirmą kartą patvirtino tai, kad žmonių smegenyse egzistuoja pasąmonės būsena. Daugiau nei šimtą metų tyrėjai negalėjo sutarti, ar hipnozės būsena tikrai egzistuoja, ar ji yra tik įsivaizduojama. Iki šio tyrimo, daugelis tyrėjų hipnozę laikė tik populiariu mitu.