Tyrimas parodė, kad moterys yra atsparesnės ligoms nei vyrai ir turi mažesnę tikimybę susirgti vėžiu.
Visa tai paremta miRNR, mažos ribonukleino rūgšties, įtaka. Ji kartu su DNR ir baltymais sudaro tris pagrindines makromolekules, kurios yra gyvybiškai svarbios visoms žinomoms gyvybės formoms.
Statiskika parodo, kad moterys gyvena ilgiau nei vyrai ir yra labiau atsparios sepsiui, infekcijoms ar traumoms. Taip yra dėl X chromosomos, kurioje yra net 10 % visų genome esančių miRNR. Likusiųjų ribonukleinų rūgščių įtaka nėra žinoma, tačiau nustatyta, kad tos, kurios yra susijusios su X chromosoma, yra smarkiai susijusios su imunitetu ir atsparumu vėžiui.
Teigiama, kad X chromosomos biologinis mechanizmas labai smarkiai veikia žmogaus genus. Dėl šios priežasties moterų imūninė sistema yra geriau išvystyta. Manoma, kad miRNR slopina X chromosomų veiklą. Dėl šios priežasties atsiranda šis imunologinis privalumas.
Kadangi vyrai turi tik vieną X chromosomą, genų slopinimas yra silpnesnis, todėl vyrai turi šį imunologinį trūkumą. Y chromosoma turi mažiau su imūnine sistema susijusių genų, todėl ji yra blokuojama motininio geno. Dėl šios priežasties vyras lieka be svarbios genetinės paveldimos informacijos dalies.
Šis atradimas turėtų leisti mokslininkams sukurti naujus gydymo metodus ir vaistus.