Nauja Transporto departamento ryšio sistema padeda automobiliams nesusidurti

2012-06-25
Mičigano universitetas vykdo bandomąją programą, kad išbandytų automobilio-automobiliui (angl. vehicle-to-vehicle, V2V) ryšio įrenginį, kuris galėtų padėti vairuotojams išvengti avarijų, praneša CNET.

Pasak Transporto departamento (DOT), ši technologija galėtų užkirsti kelią iki 81 proc. visų transporto priemonių avarijų.

Universiteto Transporto ir tyrimų institutas Ann Arboro miesto rajone, Mičigane, ieško 3000 vairuotojų, kurių transporto priemonėse sumontuos bevielio ryšio įrangą, įspėsiančią netvarkingai judančių automobilių vairuotojus. Sankryžose taip pat bus įrengti ryšio prietaisai. Sistema ilgainiui galėtų palengvinti „dinaminį realaus laiko eismo signalų sinchronizavimą.“

Praėjusiais metais DOT paskelbė, kad patikrins, kaip vartotojai priima V2V technologiją šešiuose miestuose, įskaitant ir šimto vairuotojų tyrimą Brukline, Mičigane. Siekiant išsiaiškinti, kurie pavojaus signalai ir ryšių tipai yra efektyviausi, UM tyrimas, kurį iš dalies finansuoja DOT, susitelks ties sistemos patikimumu ir vartotojų atsiliepimais apie paslaugą.

Daugumos bandomosios 3000 asmenų programos vairuotojų turimose transporto priemonėse bus įdiegti V2V ryšio įrenginiai, o 128 dalyviai gaus po naują automobilį su jau integruota tokia technologija.

Kartu su V2V naudojamos pažangesnės sistemų versijos gali perimti automobilio kontrolę įjungdamos stabdžius, jei vairuotojas per lėtai reaguoja į įspėjimą, praneša „Huffington Post“.

V2V „yra kitas mūsų raidos etapas … kad avarija apskritai niekada neįvyktų. Atvirai kalbant, tai būtų geriausias saugumo scenarijus, kurio visi galime tikėtis,“ – nurodė Nacionalinės greitkelių eismo saugos administracijos atstovas Davidas Stricklandas. Praėjusiais metais eismo įvykiuose iš viso žuvo daugiau nei 32000 žmonių.

„Ryšį palaikantys automobiliai“ gali ne tik perspėti apie mašinas, važiuojančias per raudoną šviesoforo signalą ar kertančias „Stop“ ženklą, bet ir informuoti vairuotojus, jei dėl artėjančio transporto srauto jiems nebeliko laiko pasukti į kairę. Važiuojant dviejų eismo juostų keliu sistemos informuoja, jei lenkti nesaugu dėl artėjančių automobilių – net ir esančių už vingio, kurių vairuotojas dar negali matyti.

Intensyvaus eismo eilėje sistemos įspėja, jei už kelių transporto priemonių esantis automobilis staiga ima stabdyti, dar net nepradėjus stabdyti tiesiai priešakyje esančiai transporto priemonei. Sistemos taip pat įspėja vairuotojus, kai jie gali įsirėžti į lėčiau judančio automobilio užpakalį.

Jei valstybės ir bendruomenės nuspręstų aprūpinti savo susisiekimo infrastruktūrą panašiomis technologijomis, ryšį palaikantys automobiliai taip pat galėtų keistis informacija su šviesoforais, kelio ženklais ir važiuojamąja dalimi. Informacija apie grūstis, avarijas ar kliūtis būtų perduodama eismo valdymo centrams.

Jei būtų pranešama apie vienoje kelio vietoje staiga pasukančius automobilius, tai galėtų pavyzdžiui, reikšti didelę kelio duobę ar kliūtį. Nuolatinis automobilio-infrastruktūrai (angl. vehicle-to-infrastructure) arba V2I informacijos srautas eismo valdytojams galėtų užtikrinti geresnį eismo srautų vaizdą negu yra šiandien, pavyzdžiui, pagerinti eismo signalų sinchronizavimą automobilių judėjimui palaikyti. Automobiliai atitinkamai galėtų gauti perspėjimus apie eismo kamščius priešakyje ir maršruto keitimo kryptis.

V2V saugumo nauda nebus visiškai įsisavinta, kol keliuose nebus kritinės tarpusavyje bendrauti galinčių automobilių masės. O kur šis taškas yra, nežinoma. Kol vyriausybė patvirtins standartus ir automobilių gamintojai galės atitinkamai reaguoti, gali užtrukti 10 metų, kol technologija bus plačiai naudojama naujuose automobiliuose. Reikia maždaug 30 metų naujai technologijai įsitvirtinti visoje automobilių populiacijoje.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...