Tyrėjai nustatė, koks genų rinkinys raumenyse moduliuoja senėjimą ir atsparumą stresui maistinėse musėse.
Jau anksčiau mokslininkai buvo aptikę genų mutacijas, kurių pasekoje prailgėjo maistinių musių gyvenimo trukmė, tačiau šie genai skiriasi nuo tų, kurie veikia raumenyse. Atradimas gali leisti gydytojams geriau perprasti bei gydyti raumenų degeneraciją žmogui senstant.
Mokslininkai tyrė genų porą pavadinimu p38 MAP su tikslu išsiaiškinti, ar šie genai veikia mokymosi procesą bei atmintį. Tyrimo metu buvo atrasta, kad šių genų mutacija pagreitina senėjimo procesą.
Mokslininkai teigia, kad šis atradimas buvo visiškas atsitiktinumas.
Jei abu šie genai yra pažeisti toje pačioje musėje, jos miršta labai greitai. Atsiranda judėjimo problemos, prarandamas gebėjimas skraidyti. Tokios musės mirdavo praėjus vos kelioms dienoms po gimimo. Tyrėjai gali atstatyti genų veiklą raumenyse, tačiau to negali padaryti nervų lastelėse.
Tyrėjai teigia, kad gyvenimo trukmė musėse gali būti reguliuojama šimtais būdų, tačiau šio vieno geno atradimas, kurio pokyčiai smarkiai veikia gyvenimo trukmę, yra daug labiau reikšmingas.
Teigiama, kad padidinus geno p38 kiekį, gyvenimo trukmę galima prailginti.
Normaliai maistinės musės gyvena apie 50 dienų. Esant didesniam p38 kiekiui, musės sugebėjo išgyventi vidutiniškai 75 dienas. Pastebima, kad didesnis geno kiekis yra aptinkamas tik raumenyse.
Tyrėjai stengsis nustatyti, kaip galima prailginti musių gyvenimo trukmę be šio geno pertekliaus.