Padidėjusi oro tarša atmosferoje gali stipriai sumažinti debesų formavimąsi virš sausų regionų, o drėgnesniuose regionuose gali iškristi dar daugiau kritulių.
Tyrimas rėmėsi dešimties metų atmosferos stebėjimų duomenimis. Nustatyta, kad aerozoliai daro įtaką debesų formavimosi aukščiui ir debesų tankiui. Dėl to kinta lietaus ar kitų kritulių dažnumas bei intensyvumas. Šiuos gautus rezultatus remia ir kompiuterinės debesų formavimosi sumuliacijos modelis.
Teigiama, kad tyrimo rezultatas turės daug įtakos besivystančių šalių ekonomikoms bei politiniams sprendimams. Padidėjusi gamyba, energijos gavyba yra susijusi su padidėjusia tarša. Kadangi tyrimas atskleidė, kad oro tarša gali pakeisti klimato sąlygas, šalys turės apsvarstyti, ar galimų potvynių ar sausrų žalą atsvers iš augančios ekonomikos gaunama nauda.
Jau seniai buvo žinoma, kad aerozoliai skatina atšilimą bei daro įtaką fazių pokyčiams (kondensavimuisi, suledėjimui), tačiau nebuvo žinoma, kokios to pasekmės. Tyrimas parodė, kad oro tarša gali nuslopinti lengvą lietų ir sustiprinti didesnes audras. Teigiama, kad reikia skubiai pradėti kontroliuoti sieros, azoto ir angliavandenilių kiekį atmosferoje.