Sumaunami vamzdžiai yra plačiai naudojami vandens tiekimui. Vidinė vamzdžio dalis, skirta geriamajam vandeniui, yra pagaminta iš plastiko, vadinamo kryžminių jungčių polietilenu. Ar šie vamzdžiai yra žalingi sveikatai ir kaip jie paveikia geriamojo vandens skonį?
Ankstesnieji tarptautiniai tyrimai parodė, kad plastikiniai vamzdžiai gali skleisti medžiagas, suteikiančias vandeniui nemalonų kvapą bei skonį. Buvo manoma, kad kai kurios medžiagos gali būti net kancerogeninės.
Dabar atliktas tyrimas parodė, kad jokie sveikatos sutrikimai nėra susiję su plastikiniais vamzdžiais. Vis dėlto, plastikiniai vamzdžiai gali suteikti geriamajam vandeniui nemalonų kvapą bei skonį, jei vanduo juose užsistovi ilgiau. Nors nemalonus skonis ir kvapas yra siejamas su vandens naudojimo dažniu, kartais vandens skonis gali būti pakitęs net intensyviai naudojant geriamąjį vandenį.
Nutekėjusių kintančių organinių junginių kiekiai vamzdžiuose buvo palyginti maži, nei buvo manoma anksčiau. Šis kiekis taip pat mažėdavo, jei vanduo buvo naudojamas vis dažniau. Be to, nebuvo atrasta jokios sąsajos tarp vamzdžių gamybos proceso bei besiskverbiančių organinių junginių.