Prasčiausios visų laikų programos

2012-02-28

Vyrauja nuomonė, kad programos turi būti geriausiais mūsų draugais: spręsti kasdienius uždavinius ir daryti viską, kad supaprastintų mūsų gyvenimą. Tačiau kartais jos taip viską apsunkina, kad sukelia tik neapykantą.

Kokios gi programos dažniausiai išveda vartotojus iš kantrybės? „Techradar.com“ sudarė 10 nekenčiamiausių visų laikų programų dešimtuką.

1. „Final Cut Pro X“

Kompanijos „Apple“ vaizdo montavimo programa nėra tokia jau prasta, tačiau programos atnaujinimas sukėlė net ramiausių vartotojų pasipiktinimo bangą. Atnaujinimas faktiškai buvo nauja programa, kurią įdiegus dingo dalis funkcionalumo, o taip pat suderinamumas su ankstesne versija. To vartotojai visiškai nesitikėjo.

2. „Adobe Reader“

Visi mes kartkartėmis atveriame .pdf failus „Adobe Reader“ programa, kuri yra tarsi kūjis, nors vaizduojama kaip plaktukas: „Mac“ kompiuteriuose šis monstras užima 945,9 MB, o darbastalyje kažkodėl kuria piktogramas. Ir po įdiegimo jūsų neapleidžia pojūtis, kad viskas, ką daro programa – tik prašo eilinio didžiulio atnaujinimo. Beje, „Mac OS X“ turi savo .pdf failams skirtą programą. Panašiai ketina pasielgti ir „Windows 8“ kūrėjai.

3. „Ask Toolbar“

Sunku būtų rasti įrankių juostų gerbėjų, o tuo labiau „Ask Toolbar“, kuri įsidiegia be vartotojų žinios, savavališkai keičia naršyklės nustatymus ir t. t. Dauguma problemų kyla dėl to, kad uolūs programų kūrėjai „pririša“ įrankių juostą prie savo programų, neklausdami, ar to reikia vartotojui.

4. „Lotus Notes“

Sistemų administratoriai mėgsta šią populiarią bendro darbo sistemą, tačiau eiliniai vartotojai ja nesižavi: 2000-ųjų viduryje sistemos kūrėjai susilaukė daugybės kaltinimų. „Lotus Notes“ populiarumas iš dalies buvo susijęs su tuo, kad „žmonės, kurie renkasi programinę įrangą organizacijai, dažniausiai nėra tie, kurie naudojasi programa“.

5. „Norton Antivirus“

Kompanijos „Symantec“ antivirusinė programa sulaukė kritikos bangos dėl to, kad verčia kompiuterį veikti sraigės greičiu. Iš dalies problema yra ta, kad „Norton Antivirus“ stengėsi atlikti daugybę funkcijų, o tam reikėjo didžiosios dalies kompiuterio resursų. Laimė, „Norton Antivirus“ kūrėjai padarė išvadas.

6. „Microsoft Word“

Vieni sako: „Aš nekečiu „Microsoft Word“ dėl to, kad jis pernelyg sudėtingas!“. Kiti: „Aš nekenčiu „Microsoft Word“ dėl pagalbininkės Sąvaržėlės!“. Treti: „Aš nekenčiu „Microsoft Word“ dėl to, jog juo nuolatos naudojasi idiotai, kuriantys siaubingai atrodančius dalykus!“. Kai kurie tikina: „Aš nekenčiu „Microsoft Word“, nes teksto kopijavimas iš „Word“ į HTML formą ilgam apsunkino dizainerių darbą!“. Mes manome, kad laikas susivienyti. Nekęskime „Microsoft Word“ už tai visi kartu!

7. „Adobe Flash“

Nepaisant daugybės privalumų, „Adobe Flash“ gali gerokai erzinti. Dažniausiai dėl to kalti vartotojai, o ne technologija – juk negalima kaltinti „Adobe“ dėl iškylančių langų ar dėl nevykusiai padarytos reklamos. Vis dėlto nemaža dalis internautų savo naršyklėje pirmiausia blokuoja „Flash“.

8. „iTunes“ operacinei sistemai „Windows“

Steve’as Jobsas taip apibūdino „iTunes“ operacinei sistemai „Windows“: „Tai tarsi paduoti stiklinę vandens su ledu kam nors pragare“. Jobsas tada gana smarkiai iškreipė realybę. Užuot suteikusi galimybę „Windows“ vartotojams naudotis „iTunes“, atrodo, kad programa buvo sukurta norint juos nuliūdinti. „iTunes“ versija, skirta operacinei sistemai „Windows“, buvo lėtai veikiantis daugybę resursų naudojantis nesusipratimas. „Apple“ privertė „Windows“ naudotojus visame pasaulyje mylėti savo „iOS“ įrenginius ir niekinti „iTunes“.

9. „Windows Me“ ir „Windows Vista“

Panašu, kad visi žino, jog tai operacinės sistemos. Ir mes joms skyrėme nominaciją: „Windows Me“ – už patį beprasmiškiausią „Windows 98“ atnaujinimą, o „Windows Vista“ – už tai, kad ji taip ir nepradėjo veikti, kai reikia. „Vista“ turėjo būti puiki operacinė sistema, tačiau nuolatinės klaidos (failo kopijavimas galėdavo trūkti visą amžinybę) ir problemos su tvarkyklėmis pavėrė sportinį žirgą asilu.

10. „Internet Explorer 6“

Įsivaizduokite nepriekaištingą baseiną su tyru vandeniu. Tai internetas. O dabar įsivaizduokite, kad ten plaukioja kažkas neįprasta ir netikėta. Tai „Internet Explorer 6“.

Jei net jos kūrėjai apsidžiaugė paskelbus apie „Internet Explorer 6“ baigtį, vadinasi, ši naršyklė išties prasta. Problema buvo susijusi ne tik su pačia naršykle, kuri buvo aktuali iki 2001 metų. Problema buvo ta, kad „Micorosft“ ne vienerius metus jos neatnaujino, neleisdama tinkamai matyti interneto tinklalapių ir paversdama internautų kompiuterius pažeidžiamus. „Internet Explorer 6“ buvo didžiausias „Microsoft“ blogis.


IT bazė

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...