Bendrovė „Samsung Electronics” pristatė naujos kartos plokščius permatomus ekranus, kurie gali būti naudojami vietoje langų.
Tokie stiklai galėtų rodyti laiką, naujienas, ar specialius pasiūlymus parduotuvės vitrinose ir kartu leisti pažvelgti į vidų.
Japonijoje vykstančioje parodoje FPD International „Samsung“ pademonstravo pusiau skaidrius skystųjų kristalų (LCD) ir organinių šviesos diodų (OLED) ekranus. Abiejų tipų ekranai yra sensoriniai, tai yra valdomi prisilietimais.
OLED ekranuose kiekvienas pikselis yra sudarytas iš organinės medžiagos, kuri gaudama energijos švyti, taigi tokie ekranai ryškiai matomi ir dieną ir naktį.
Skystieji kristalai paprastai naudojami daugumoje plokščiaekranių televizorių ir nešiojamųjų kompiuterių. Įprastai naudojant šią technologiją reikalingas papildomas apšvietimas, tačiau pritaikius ją langams, dienos metu užtektų šviesos iš aplinkos, o po saulėlydžio galima būtų įjungti papildomą dirbtinį apšvietimą.
Bendrovės atstovų teigimu, tokie pusiau permatomi ekranai gali būti naudojami reklaminėse ir informacinėse vitrinose, protinguose namuose, ar biuruose vietoje darbo vietų pertvarų. Jeigu tokios technologijos paplis, turbūt ši technologijų ateities vizija bus ne tokia jau ir nereali…
Tačiau tokie „išmanieji” ekranai kol kas turi ir trūkumų : visų pirma, jie gerokai brangesni nei paprastas stiklas. Taip pat, techninės galimybės riboja maksimalų LCD ekranų dydį iki maždaug 210 x 240 cm.
Video iš parodos FPD International: