Po gimimo, besivystančios smegenys formuojasi remiantis išgyvenimais. Tačiau, neurobiologai iš Jeilio teigia, kad gera neuroninio tinklo sistema priklauso nuo savaiminio smegenų aktyvumo, kuris kyla prieš gimstant, nepriklausomai nuo išorinės įtakos.
Jeilio tyrėjai teigia, kad šio aktyvumo laikas yra labai svarbus atsižvelgiant į vystymosi viziją ir, galbūt, į kitus esminius nervų sistemos procesus, kurie susiję su autizmu ir kitais protinio vystymosi sutrikimais. „Šis savaiminis aktyvumas yra nepriklausomas nuo išorinių veiksnių stimuliacijos,“ – teigė Michael Crair, Neurobiologijos profesorius ir šio tyrimo autorius. „Mes norime sužinoti iš kur kyla šis aktyvumas ir kaip jis tiksliai veikia“.
Mokslininkai bandė įsiterpti į šį, pelių naujagimių, savaiminį smegenų aktyvumą, naudodami techniką pavadintą optogenetika – arba smegenų ląstelių manipuliacija, genetiškai pagaminta tam, kad būtų aktyvuojama šviesos. Mokslininkai įrodė, kad teisingas smegenų ryšys tarp akių ir smegenų priklauso nuo to, kada įvyksta šis savaiminis aktyvumo procesas.
Kai tyrėjai pakartotinai suaktyvino, pelių naujagimių, tinklainės veiklą vienu metu abejose akyse, jie pastebėjo, kad vizualiniai ryšiai korektiškai neišsivysto. Tačiau, kai pakartojo tą patį veiksmą kitaip: suaktyvino veiklą pirmiausia vienoje akyje ir tik po to kitoje, nerviniai ryšiai buvo nepažeisti ir, netgi padidėjo. Anot mokslininkų, ritminis savaiminis aktyvumas yra susijęs su teisingu daugelio smegenų sričių: smegenų žievės, smegenėlių, nugaros smegenų vystymusi. Ateityje, įmanoma, kad savaiminių aktyvumų sutrikimai gali vaidinti svarbų vaidmenį įvairių sutrikimų valdyme.