Raumenų kostiumo (arba tiesiog egzoskeleto) kūrėjai žada, kad jų gaminys palengvins ne tik sunkius fizinius darbus, bet ir kasdieninę vyresnio amžiaus žmonių veiklą.
Tokijo senamiestyje esančioje laboratorijoje grupė inžinerijos studentų kompiuterių ekranuose stebėjo daviklių parodymus, žurnalistui mėginant pakelti 40 kilogramų sveriantį maišą ryžių: inžinerijos studentas Hideyuki Umehara ramiai paprašė egzoskeletą dėvinčio žurnalisto pritūpti, tada šiam į rankas įdėjo maišą, ir vienu mygtuko (esančio ant kuprinės tipo švarko) paspaudimu aparatas pradėjo stumti šlaunis tol, kol kojos išsitiesino ir žmogus pilnai atsistojo.
Žurnalistui prireikė poros sekundžių susivokti, tačiau 40 kilogramų ryžių (rodos, pakelti tarsi krautuvu) buvo ne sunkesni už plunksną. Egzoskeletas remiasi į kūną minkštais padeliais, yra pritvirtintas specialiais dirželiais bei turi laisvę judesiams suteikiančias movas ties alkūnėmis ir pečiais. Nors kostiumas sveria 9,2 kilogramo, suspausto oro dėka veikiantys dirbtiniai raumenys tiek įrenginį, tiek ryžių maišą paverčia besvoriais.
Projekto vadovo Hiroshi Kobayashi komanda, dirbanti Tokijo Mokslo universitete,
planuoja komercinį įrenginio debiutą jau kitais metais. Rinkai ketinama pateikti dvi aparato versijas: viena orientuota į darbus, kuriuose reikia kilnoti sunkius daiktus (tokia aparato versija sustiprina nugaros ir rankų raumenis); antroji įrenginio versija – kiek paprastesnė, lengvesnė, turės mažiau judėjimo laisvės, svers apie 4 kilogramus ir bus skirta ligoninių rinkai, kurioje specialūs kostiumai padės darbuotojams pakelti negalią turinčius žmones.
Egzoskeletai – ne naujiena: buvo daug mėginimų sukurti panašius įrenginius, tačiau susidurta su sunkumais ir pristatymai rinkai atidėti. Didžiausias egzoskeletų trūkumas – tiekiamos energijos nepakankamumas. Kobayashi tiki, kad komandos sukurtas kostiumas bus kitoks: neturės nei sunkių elektrinių variklių, nei hidraulinės sistemos, būdingos panašiems įrenginiams. Judesiui skirtas mokslininko kūrinys naudoja dirbtinius pneumatinius raumenis, sukurtus susitraukti į juos tiekiamą suspaustą orą; pneumatiniai raumenys juda kaip ir įprasti: viena kryptimi traukiasi, kita – pučiasi. Tokio tipo dirbtinis raumuo gali išlaikyti 30 kilogramų svorį ir suteikti 400 kartų didesnį jėgos su svoriu santykį nei kiti panašūs elektriniai kostiumai. Dirbtiniai pneumatiniai raumenys yra valdomi specialu reguliatoriumi, tiekiančiu suspaustą orą pagal mikroprocesoriaus generuojamus impulsus. Įrenginys gali būti valdomas judesio davikliais arba paprastomis balso komandomis, taip pat jungiklio pagalba galima reguliuoti ir egzoskeleto veikimo greitį.
Kūrėjai teigia, jog egzoskeletą bus galima išsinuomoti už 500 litų įkainį per mėnesį, tačiau daugeliu atvejų Japonijos sveikatos apsaugos draudimas padengsiąs 90 procentų šios kainos. Japonijoje egzoskeletų paklausa didėja dėl spartaus vidutinio amžiaus augimo: prognozuojama, jog 2025 metais daugiau nei 30 procentų populiacijos peržengs 65 metų amžiaus ribą. „Nemaniau, jog kada nors bus įmanoma sukurti tokius įrenginius, tačiau dabar matau, kad trūksta tikrai labai nedaug“, – teigia vienas iš inžinerijos studentų Hideyuki Umehara.